1. HABERLER

  2. HABER

  3. HDP'den Bir Skandal Afiş Daha!
HDP'den Bir Skandal Afiş Daha!

HDP'den Bir Skandal Afiş Daha!

Seçim yaklaştıkça Alevilerden ve laik seküler kesimlerden oy almak için İslam karşıtı söylemlerde bulunan HDP yeni bir skandala imza attı.

A+A-

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın Taksim-Kabe kıyaslaması, Diyanetin ve din derslerinin kaldırılması söylemleri, İslam ve Hz. Peygamber karşıtı afişlere bir yenisi daha eklendi.

HDP Van örgütü İpekyolu’nda açtığı seçim bürosunun bulunduğu sokağa “Yaşamın Yaratıcısı Kadınlarla Barajı Aşacağız” pankartını astı. Pankartta Kongreya Jinên Azad (KJA-Özgür Kadın Kongresi) imzası yer aldığı görüldü.

Daha öncede defalarca İslam ve Hz. Peygamber karşıtı astığı çirkin pankartlarla gündeme gelen HDP, Van’da seçim bürosunun bulunduğu sokağa, “Yaşamın Yaratıcısı Kadınlarla Barajı Aşacağız' yazılı son derece çirkin olan skandal pankartı asması, yaratmanın yalnızca Allah'a ait olduğu gerçeğinin inkar edildiği açıkça gösteriyor.

Bulduğu her fırsatta İslam düşmanlığını sergileyen HDP'nin İslam karşıtı pankartlarla Müslüman Kürt halkından oy istemesi ilginç bulunurken, son asılan pankartla da, Allah'ı inkâr ettiği açıkça görülebiliyor.

İşte o afiş!

2bbe6396-c5f4-e411-89b7-14feb5cc13c9.jpg

Kaynak: Haber 10

HABERE YORUM KAT

1 Yorum