1. HABERLER

  2. HABER

  3. HDP "Özyönetim" Mitinglerine Hazırlanıyor!
HDP "Özyönetim" Mitinglerine Hazırlanıyor!

HDP "Özyönetim" Mitinglerine Hazırlanıyor!

HDP, “Özyönetimler ve demokratik Türkiye” sloganıyla mitingler gerçekleştirecek.

A+A-

DTK bildirgesinin ardından “özyönetim” ve “özerklik” çalışmalarını yürütenHDP, önümüzdeki günlerde “Özyönetimler ve demokratik Türkiye” sloganıyla mitingler gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

DTK'nın “özyönetim” ve “özerklik”e ilişkin açıkladığı bildirgenin ardından HDP de çalışmalarını bu yönde hızlandırmaya başladı. HDP yönetimi, 24 Ocak'ta gerçekleştirilecek kongre öncesinde batı illerinde “özyönetim” ve “özerklik” temalı halk toplantıları, çalıştaylar ve konferanslar düzenleme kararı aldı. Toplantıların yanı sıra önümüzdeki haftalarda HDP'nin çağrısı ile batı illerinde bulunan HDP bileşenleri “sokağa çıkma yasağı” ilan edilen illere yürüyüş düzenleyecek.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan HDP Parti Sözcüsü ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, HDP'nin genel kongresinin 24 Ocak'ta yapılacağını hatırlattı. Kongre öncesinde HDP'nin bileşenleri ile yapacağı konferansa ilişkin bilgi veren Bilgen, konferans gündeminde DTK bildirgesinde yer alan “özyönetim” ve “özerklik”in de yer alacağını söyledi.

Bilgen, “özyönetim”e ilişkin HDP'nin “Özyönetimler ve demokratik Türkiye” sloganıyla mitingler gerçekleştireceğini, mitinglerin programının ve tarihinin ise bugün yapılacak HDP MYK toplantısında netleştirileceğini söyledi.

AA

HABERE YORUM KAT