1. HABERLER

  2. HABER

  3. HDP Heyeti Pazar İmralı'ya Gidiyor
HDP Heyeti Pazar İmralı'ya Gidiyor

HDP Heyeti Pazar İmralı'ya Gidiyor

HDP Heyeti Pazar günü Öcalan’la görüşecek. Son anda bir değişiklik olmazsa, heyete iki yeni isim dahil edilecek.

25 Kasım 2014 Salı 12:41A+A-

Al Jazeera Türk’ün edindiği bilgilere göre, HDP’liler bu haftasonu İmralı’ya gidecek. Heyette yer alan HDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan, İdris Baluken ile HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder bu Pazar günü İmralı Adası’na gidecek. Bu ziyarette heyete yeni isimler eklenmesi gündemde. 

İki yeni isim de İmralı’ya gidebilir

Hükümet ile HDP arasındaki görüşmelerde gündeme gelen ve Öcalan’ın da talep ettiği heyetin genişletilmesi de hayata geçiriliyor. Son anda bir değişiklik olmazsa, HDP heyetinin bu Pazar günkü ziyaretine iki yeni isim dahil edilecek. Genişletilmiş heyetin içinde yer alacak olan isimlerin Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı eski DEP milletvekili Hatip Dicle ve Demokratik Özgür Kadın Hareketi’nden (DÖKH) Ceylan Bağrıyanık olması bekleniyor.

‘Mutlak eylemsizlik’ konuşulacak

Bir ay sonra gerçekleşecek görüşmede kritik konuların konuşulması bekleniyor. Bunların başında, Hükümet’in “kamu düzeninin sağlanması” olarak ifade ettiği “mutlak eylemsizlik” konusu geliyor. “3. Göz” olarak tanımlanan İzleme Kurulu’nun kurulması, İmralı’da Öcalan için sekretaryanın oluşturulması da konuşulacak konular arasında. 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT