1. HABERLER

  2. HABER

  3. HDP-Halk Cephesi Silahlı Çatışmasından Dolayı 28 Gözaltı
HDP-Halk Cephesi Silahlı Çatışmasından Dolayı 28 Gözaltı

HDP-Halk Cephesi Silahlı Çatışmasından Dolayı 28 Gözaltı

İstanbul'da 16 yaşında bir gencin ölümü ve üç kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı çatışmalara yönelik operasyonlarda 28 kişi gözaltına alındı.

A+A-

İstanbul Nurtepe, Sancaktepe ve Gazi Mahallesi'nde iki grup arasında çıkan ve bir kişinin ölümü, üç kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı çatışmalara ilişkin düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 28 kişi gözaltına alındı.

Kağıthane Nurtepe'de seçim çalışması yapan HDP'li grup ile Halk Cephesi üyeleri arasında 29 Temmuz akşamı gerginlik yaşandı. Polis ekiplerinin araya girerek ayırdığı gruplar, sonraki günlerde Sancaktepe ve Gazi Mahallesi'nde karşı karşıya geldi.

Nurtepe ve Sancaktepe'deki olaylarda silah kullanıldı ancak yaralanan olmadı. Gazi Mahallesi'nde 31 Temmuz akşamı yaşanan silahlı çatışmada ise 16 yaşındaki tekstil işçisi İbrahim Öksüz çapraz ateşte kalarak hayatını kaybetti, üç kişi yaralandı.

Olaylarla ilgili çalışma başlatan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Nurtepe'de Cuma günü düzenledikleri eş zamanlı operasyonlarda 11 kişiyi gözaltına aldı.

Başakşehir'de yapılan eş zamanlı operasyonlarda ise 17 kişi gözaltına alındı. Baskın yapılan adreslerde iki tabanca ile iki pompalı tüfek ele geçirildi. 

Polise de ateş açtılar

Nurtepe ve Başakşehir'deki operasyonlarda şüphelilerin polis ekiplerine silahla ateş açtıkları ve zırhlı polis araçlarına çok sayıda kurşun isabet ettiği öğrenildi.

Polis ekipleri, gerginliğin devam ettiği bölgelerdeki önlemlerini sürdürerek, iki grubun karşı karşıya gelmesini engelliyor.

Yetkililer, olaylarla ilgili çalışmaların sürdüğünü ve ileriki günlerde yeni operasyonların yapılabileceğini kaydetti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT