'Hayır' Ergenekon'un Zaferi Olur!

12.08.2010 16:30
Hayır Ergenekonun Zaferi Olur!
Partisi referandumu boykot çalışması sürdüren BDP'li Ufuk Uras, referandumdan ‘hayır' çıkmasının Ergenekon'un zaferi anlamına geleceğini belirtti.

BDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, 12 Eylül'de yapılacak referandumda "hayır" sonucunun çıkmasınınErgenekoncephesinin zaferini kesinleştireceğini savundu. Uras, "Hayır demek solu sol yapan bütün değerleri inkar etmek anlamına geliyor" diye konuştu. Anayasa değişiklik paketinin TBMM'deki oylamalarına parti kararına rağmen katılan ve paketin 330'un altında oy alması halinde bunun Ergenekon'un zaferi olacağını savunan Uras, referandumla ilgili star'a çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

BDP'NİN TAVRI YUMUŞAYABİLİR

Mensubu olduğu BDP'nin referandumu boykot kararı nedeniyle evetçilerle boykotçuları buluşturmaya çalıştığını belirten Uras, "Kürtlerin boykotunu anlamak lazım. 'Sen beni tanımıyorsan ben de seni tanımıyorum' diyorlar. AK Parti'nin referanduma kadar bazı adımlar atması halinde BDP'nin boykotçu tavrının yumuşayabileceğini düşünüyorum. Örneğin taş atan çocuklarla ilgili düzenleme gibi, KCK tutuklamalarıyla ilgili bir adım gibi veya seçim yasasında yapılacak bir jestin yumuşamaya neden olacağını düşünüyorum. 'Evet' oyları 'hayır'ın önünde gibi gözüküyor ama bunu garantilemek lazım" dedi.

'HAYIR' DEMEK SOLU İNKAR ETMEK

Ufuk Uras, "Hayır demek solu sol yapan bütün değerleri inkar etmek anlamına geliyor. Bu yaştan sonra Ergenekoncu cepheye su taşımanın anlamı yok" dedi. Referanduma12 Eylülvesayetinden kurtulmanın bir adımı olarak bakmak gerektiğini savunan Uras, "Evet çıkarsa Evren ve arkadaşlarının yargılanması için adım atacağız. Ama 'hayır' çıkarsa yargılanamayacağı kesin" dedi. CHP'nin çok ciddi mantık hatası yaptığını da savunan Uras, "Pakete 12 Eylül rötuşu deyip bir sonraki cümlede 'AKP kendi anayasasını yaptı' diyorsunuz. Lisede mantık dersini kaldırdılar ya, siyasette onun faturasını ödüyoruz" yorumunu yaptı.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim