1. HABERLER

  2. BASIN AÇIKLAMASI

  3. Hay-Der, Özgün-Der ve Eğitim-Der’den Kınama
Hay-Der, Özgün-Der ve Eğitim-Der’den Kınama

Hay-Der, Özgün-Der ve Eğitim-Der’den Kınama

İstanbul Fatih'te faaliyet gösteren HAY-DER ve Kağıthane'de bulunan EĞİTİM-DER ve İzmir'den ÖZGÜN-DER saldırıyı kınayan basın açıklamaları yayınladı.

A+A-

 Hay-Der tarafından yapılan basın açıklamasında;

Resulayn'da asla müslüman Kürt halkının temsilcisi olamayacak PYD örgütü, başta kendi ırkdaşları olmak üzere tüm Suriyeli kardeşlerimize ve onların haklı mücadelesine  ihanet etmektedirler.  Silahlarını zalimlere değil, mazlumlara doğrultmaktadırlar. Silahlarıyla ihanet ederken, kalemleri ve  yalan haberleriyle de kamuoyunu yanıltma gayretindedirler. 

Suriye cihadı başladığından beri kardeşlerimize yardım etmeye çalışan, PYD’nin ihanetini ve yaptığı yalan haberleri doğrularıyla kamuoyuna sunan Özgür-Der camiasına yönelik saldırıyı nefretle kınıyoruz.

Allah’a (c) itaat, dinine hizmet ve mazlumlar safında zalimlere karşı yapılan her mücadelede Hakk’ın tarafında olmaya gayret ettiğimiz gibi, bu meselede de Özgür-Der camiasının yanında olduğumuzu kamuoyuna ilan ediyoruz.

İzmir ÖZGÜN-DER ve İstanbul Kağıthane'den EĞİTİM- DER yönetimi de yaptıkları açıklamada yapılan saldırıların kabul edilemez olduğunu belirterek Müslüman kardeşlerimizle dayanışma içerisinde olacaklarını beyan ettiler.

HABERE YORUM KAT