1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Hava Saldırısında Gözlerini Kaybeden Çocuğun Feryadı!
Hava Saldırısında Gözlerini Kaybeden Çocuğun Feryadı!

Hava Saldırısında Gözlerini Kaybeden Çocuğun Feryadı!

Suriye’de bir hava saldırısında ellerinden ve yüzünden yaralanan çocuğun ameliyat sonrası “görmüyorum” feryadı yürek dağladı. Ağlayarak görmediğini haykıran çocuğu babası uzun süre sakinleştiremedi.

12 Haziran 2018 Salı 13:04A+A-

Suriye’de hava saldırısında gözlerinden ve ellerinden yaralanan çocuk, ameliyatın hemen ardından görmediğini fark edince feryat etti.

Haberler.com sitesinde yer alan habere göre acılı çocuğun feryadını dindirmeye çalışan babası uzun süre başarılı olamadı.

Kameralara yansıyan söz konusu anları ilgilerinize sunuyoruz:

Saldırıların En Büyük Mağduru Çocuklar

Birleşmiş Milletler, Suriye’de sekizinci yılına yaklaşan savaşta çocukların hiç olmadığı kadar yüksek risk altında olduğunu açıkladı.

BM Çocuklara Yardım Fonu’nun (UNICEF) raporuna göre Suriye savaşında 2017’de önceki yıllara kıyasla iki kat fazla çocuk hayatını kaybetti.

Raporda “2017’de aşırı ve ayırım gözetmeyen şiddet en fazla sayıda çocuğun ölümüne neden oldu, 2016’daki çocuk ölümlerinden yüzde 50 daha fazla.” denildi.

UNICEF’in raporunda 2018’deki ölümlere ilişkin veriler yer almadı.

“Şubatta Doğu Guta’da 200’den Fazla Çocuk Hayatını Kaybetti”

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nin verilerine göre Doğu Guta’da şubat ayında 200’den fazla çocuk bombardımanlar nedeniyle hayatını kaybetti.

Gözlemevi çocukların toplam sivil ölümlerinin yaklaşık beşte birini oluşturduğunu bildirdi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

7 Yorum