1. HABERLER

  2. HABER

  3. Hatay’daki Suriye Konferansına Engel
Hatay’daki Suriye Konferansına Engel

Hatay’daki Suriye Konferansına Engel

Köklü Değişim’in “Suriye Halkı Ne İstiyor, Biz Ne Yapmalıyız?” konferansı Hatay Reyhanlı’da engellendi.

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Eşzamanlı olarak 15 ayrı ilde “Suriye Halkı Ne İstiyor, Biz Ne Yapmalıyız?” başlıklı konferans düzenleyen Köklü Değişim dergisinin Hatay Reyhanlı’da yapmayı hedeflediği konferans engellendi. Konuyla ilgili Köklü Değişim dergisi bir açıklama yaparak konferansın engellenmesini kınadı.

Hatay'daki Konferansımız Hukuksuz Bir Şekilde İptal Edildi!

Hatay Reyhanlı'da düzenlemeyi planladığımız "Suriye Halkı Ne İstiyor, Biz Ne Yapmalıyız?" başlıklı konferansımız Reyhanlı Kaymakamlığı tarafından zorbaca engellendi. 

Reyhanlı bilindiği gibi daha önce Suriyeli mültecileri oradan kovmak isteyen, Esad'a destek veren bir grubun çeşitli etkinliklerine tanıklık etmişti. Onların Suriye'den kaçıp gelmek zorunda kalan mazlumlara bir darbe daha vurma ve sığınmacı misafirleri açta açıkta bırakma girişimleri  herhangi bir engellemeye takılmaksızın gerçekleşirken, Suriye halkının yanında olduğumuzu göstermek adına düzenlediğimiz konferansımız makul bir gerekçe gösterilmeksizin iptal edilmiştir. 

KöklüDeğişim Dergisinin bugüne kadar düzenlemiş olduğu konferansların hiçbirinde en ufak bir üzücü hadise yaşanmamış, taşkınlık olmamış, şiddete ya da şiddeti çağrıştıran her hangi bir çağrı yapılmamışken güvenlik gerekçesiyle konferansın iptal edilmesi Reyhanlı Kaymakamlığının keyfi uygulamasından başka bir şey değildir.

Barış adı altında zalim, bebek katili Beşşar Esad'a destek verenlere meydanlar, caddeler, sokaklar açık iken mazlum Suriye halkının yanında olanlara maalesef her yer kapatılmıştır. İşte bu resim Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin Suriye konusundaki ikiyüzlü tavrının resmidir. 

Reyhanlı Emniyet Müdürlüğü konferans bildirimini yaptığımız günden beri zorunlu olmayan bir takım resmi belgeleri bizden sanki zorunluymuş gibi talep etmiş, tüm bu belgeler düzenlenip sunulduğu, Cuma günü mesai saatinden önce herhangi bir sorun olmadığı teyit edildiği halde pazar günü konferanstan iki saat evvel konferans salonu emniyet güçleri tarafından etrafı çevrilip salon sahibine baskı yapılarak salon kapatılmıştır. Konferansın yaptırılmayacağını, ısrar edilmesi halinde müdahale edilip dağıtılacağını bildirmişlerdir. 

Bu zorbaca tavır Türkiye Cumhuriyeti yöneticilerinin her fikrin açıklanabileceğini,bunun önünde hiçbir engelin bulunmadığını, devletin varlık sebebinin insanların bu en doğal hakkını güvence altına almak olduğunu söyleyenlerin maskelerini düşürmüştür. 

Baas rejimini destekleyip mazlum Suriye halkına ve masum mülteci Müslümanlara düşmanlık eden her tür düşünce en yüksek tonda seslendirilirken, mazlum Suriye halkının yanında olup, onların İslami devrimlerinin yanında olan Müslümanların sesleri ise bastırılmaya çalışılmaktadır. 

Kurulduğu günden bu güne kadar baskı, engelleme, yıldırma girişimlerinin her türlüsüyle mücadele eden KöklüDeğişimi tanıyan herkes bilir ki; biz bu tür zorbaca girişimlere asla boyun eğmeyiz. Söylenecek bir söz varsa da onu asla esirgemeyiz. 

Son olarak KöklüDeğişim Dergisi var olduğu müddetçe hakkı her platformda en yüksek tonda Türkiye'nin dört bir yanında haykırmaya devam edecektir. 

İlgili herkese duyurulur.

KöklüDeğişim Dergisi

***

İLGİLİ HABERİMİZ: Türkiye Genelinde Suriye Konferansları Yapıldı

 

HABERE YORUM KAT

5 Yorum