Hatay Emniyetinde 54 Muhacir Tutuklu

10.09.2014 12:16
Hatay Emniyetinde 54 Muhacir Tutuklu
Hatay'da aralarında kadın ve çocukların da olduğu 54 muhacirin IŞİD'çi diye yabancılar şubesinde tutulduğu ve ülkelerine iade edilmelerinin söz konusu olabileceği öğrenildi.

Aralarında Kafkas, Doğu Türkistanlı, Kırgız ve Özbek muhacirlerin de bulunduğu 54 muhacir, yabancılar şubesinde tutuklu bulunuyor.

Sekizi  çocuk, altısı kadın olan 54 muhacirin yakınları, gözaltı süresince maruz kaldıkları olumsuz muameleden şikayetçi.

Islahhaber.net’te yer alan habere göre tutuklu yakınları, kendilerinin IŞİD'çi olmakla itham edildiklerini ancak IŞİD'le hiçbir ilişkilerinin olmadığını ifade ettiler.

Ülkelerinde insani yaşam koşullarının ortadan kalktığı ve büyük zulme maruz kaldıkları için Türkiye'ye hicret ettiklerini belirten muhacirler, Türkiyeli yetkililerinden bu konuda anlayış beklediklerini belirttiler.

Çok zor şartlar altında ve bir umut kapısı olarak Türkiye'ye geldiklerini, iade edilmeleri durumunda ise Çin, Kırgız ya da Özbek rejimleri tarafından işkence edilerek öldürüleceklerinin bilinmesini isteyen muhacirler, şartların düzeltilmesi ve sorunlarının çözülmesi konusunda yardım bekliyor.

Tutuklular arasında 2 aylık bir bebek de bulunuyor.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim