1. HABERLER

  2. HABER

  3. Hasip Kaplan’dan “Sapan”lı Tepki
Hasip Kaplan’dan “Sapan”lı Tepki

Hasip Kaplan’dan “Sapan”lı Tepki

HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, TBMM'de kürsüye sapanla geldi.

A+A-

TBMM Genel Kurulu’nda bütçe görüşmelerinin ikinci turunda söz alan HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, sarı bir zarf ile kürsüye geldi.

TBMM Genel Kurulu’nda elinde sapanla çıkan ve güvenlik paketini eleştiren HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan, Numan Kurtulmuş ve Ali Babacan'a sapanı göstererek, "Sapanın cezası 4 sene, tabancanın cezası 1 sene. Sizin hükümet kuş mudur korkuyor" dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda bükçe görüşmelerinin ikinci turunda söz alan HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, sarı bir zarf ile kürsüye geldi. Konuşmasının sonunda zarfın içinden Kpalan, gaz kapsülü ve sapan çıkarttı. Kapsülleri gösteren Kaplan, ardından eline sapanı alarak komisyon sırasında oturan Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan, Numan Kurtulmuş ve Ali Babacan’a sapanı göstererek, “Güvenlik paketi mermi cezası yok. Gaz kapsülü kafada patlasa cezası yok. Bende bir sapan göstereceğim. Sapan 4 sene, tabancanın cezası 1 sene, sizin hükümet kuş mudur korkuyor sayın Akdoğan. Kuş mudur hükümetiniz. Güvenlik hukukla, İnsan hakları, demokrasi, adalet ile korunur. Adaletin olduğu yerde barış olur" dedi.

 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT