1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. 'HAP'ın Başına Hristiyan Vekil
HAPın Başına Hristiyan Vekil

'HAP'ın Başına Hristiyan Vekil

Hristiyan düşünür Dr. Refik Habib, şu anda hapiste yatan HAP Genel Başkanı Saad El-Katatni görevine geri dönünceye kadar partinin genel başkanlığına vekaleten atandı.

A+A-

Müslüman Kardeşlerin siyasi kanadı Hürriyet ve Adalet Partisi'nin (HAP), başkan yardımcısı Hristiyan düşünür Dr. Refik Habib, şu anda hapiste yatan HAP Genel Başkanı Saad El-Katatni görevine geri dönünceye kadar partinin genel başkanlığına vekaleten atandı. Refik Habib'in Saad El-Katatni'nin yerine partinin yeni başkanı olarak seçilmediğini vurgulayan HAP yürütme kurulu üyesi Amr Drag, partinin başkanının ancak Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) tarafından seçildiğini, onun ise zaten hiç toplanmadığını kaydetti. Partiye yeni bir başkan seçmeyi hiç düşünmediklerini ifade eden Drag, Katatni'nin hala partinin başkanı olduğunu belirtti.

Drag, 'Katatni'nin 2 yardımcısı var, birisi İsam İryan, öteki de Refik Habib. İryan, güvenlik güçleri tarafından arandığı için Başkanın görevini Rafik Habib'e devredildi' dedi. Habib, bir islami partinin başkanlığını yapan ilk Hristiyan oldu.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT