'HAP'ın Başına Hristiyan Vekil

15.09.2013 05:48
HAPın Başına Hristiyan Vekil
Hristiyan düşünür Dr. Refik Habib, şu anda hapiste yatan HAP Genel Başkanı Saad El-Katatni görevine geri dönünceye kadar partinin genel başkanlığına vekaleten atandı.

Müslüman Kardeşlerin siyasi kanadı Hürriyet ve Adalet Partisi'nin (HAP), başkan yardımcısı Hristiyan düşünür Dr. Refik Habib, şu anda hapiste yatan HAP Genel Başkanı Saad El-Katatni görevine geri dönünceye kadar partinin genel başkanlığına vekaleten atandı. Refik Habib'in Saad El-Katatni'nin yerine partinin yeni başkanı olarak seçilmediğini vurgulayan HAP yürütme kurulu üyesi Amr Drag, partinin başkanının ancak Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) tarafından seçildiğini, onun ise zaten hiç toplanmadığını kaydetti. Partiye yeni bir başkan seçmeyi hiç düşünmediklerini ifade eden Drag, Katatni'nin hala partinin başkanı olduğunu belirtti.

Drag, 'Katatni'nin 2 yardımcısı var, birisi İsam İryan, öteki de Refik Habib. İryan, güvenlik güçleri tarafından arandığı için Başkanın görevini Rafik Habib'e devredildi' dedi. Habib, bir islami partinin başkanlığını yapan ilk Hristiyan oldu.

Yeni Şafak

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim