1. HABERLER

  2. HABER

  3. Hanefi Avcı, Nedim Şener'i Zora Soktu!
Hanefi Avcı, Nedim Şeneri Zora Soktu!

Hanefi Avcı, Nedim Şener'i Zora Soktu!

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Nedim Şener'e bir yalanlama da Hanefi Avcı'dan geldi. Avcı'nın, savcılık sorgusunda, Şener'e kitap taslağını vermediğini söylediği öğrenildi.

04 Nisan 2011 Pazartesi 11:46A+A-

Şener, daha önce yaptığı açıklamada Avcı'dan kitabın taslağını alarak, köşesinde yazdığını iddia etmişti.

Nedim Şener'in, Hanefi Avcı'ya 'Haliçte Yaşayan Simonlar' adlı kitabı için destek verdiği iddialarını güçlendiren yeni bilgiler ortaya çıktı. Gazeteci Mehmet Baransu, geçtiğimiz günlerde kaleme aldığı köşe yazısında Şener'in köşe yazısında kitaptan örnekler verdiğini ancak bunların söz konusu kitap içeriğinde bulunmadığını aktarmıştı. Bunun üzerine Nedim Şener tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'nden yazdığı mektupta, yazısında yer verdiği ifadeleri Avcı'nın verdiği kitap taslağından aldığı için bu farklılıkların olduğunu söylemişti.

Şener, mektubunda, "Kitabın basılı tek örneği bana gelince o akşam haber yaptım. Kitabı yazı işlerine bırakıp ertesi gün röportaj için H. Avcı ile Merter'deki Polis Konukevi'ne gittim. O akşam ve ertesi sabah gazetedekiler benden kitap istediler. Ben de görüşmede Hanefi Avcı'dan istedim. O da 'Kusura bakma yok. Sınırlı sayıda basıldı. Ama ay sonunda yeni baskılar çıkacak' dedi. Ben de 'Okumak için hiç olmazsa elinizde bilgisayar ortamında varsa verin' dedim. Avcı da Word ortamındaki örneğini verdi. Benim kitap yazı işlerinde kaldığı için Avcı'nın verdiği Word örneği üzerinden kitabı okuyup altını çizdim. Bu sırada kitap hakkında yazdığım yazılarda o örnekten yararlandım." ifadelerini kullanmıştı.

Ancak Mehmet Baransu, Şener'in Posta gazetesindeki köşe yazısının Avcı ile görüştüğü gün çıktığına dikkat çekerek, Şener'in iddiasını çürütmüştü. Zira yazı, kitabı almadan bir gün önce kaleme alınmıştı. Şener'in Avcı ile ilişkisi sorgu sırasında da gündeme geldi. Avcı'nın Ergenekon soruşturması kapsamında 'şüpheli' olarak verdiği ifadesinde Nedim Şener'e kitabının taslağını verip vermediğinin sorulduğu öğrenildi. Avcı'nın da Şener'e kitabının taslağından örnek vermediğini söylediği belirtildi. Bu şekilde Şener ile Avcı'nın ifadeleri arasında çelişki de ortaya çıktı. Bu çelişki üzerine savcılığın gazeteci Baransu'dan Şener'in mektubunu istediği öğrenildi.

(Kaynak: İnternethaber)

HABERE YORUM KAT