1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Handarat’a Saldıran Rejim Güçlerine Ağır Zayiat
Handarat’a Saldıran Rejim Güçlerine Ağır Zayiat

Handarat’a Saldıran Rejim Güçlerine Ağır Zayiat

Rus uçaklarının hava desteği ile İran destekli milislerin karadan desteklediği Esed rejimine ait güçler, Halep'in kuzeyindeki Handarat bölgesine saldırdı. Direnişçiler saldırıyı püskürterek rejim güçlerine büyük zayiat verdirdi.

A+A-

Rus uçaklarının hava, İran destekli milislerinin de kara desteğiyle Suriye'de Halep'in kuzeyindeki Handarat bölgesine saldıran rejim güçlerinin, direniş güçleri karşısında büyük zayiat vererek geri çekildiği, bir askerin esir alındığı bildirildi.

AA muhabirinin yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, Rus savaş uçaklarının hava desteği ile İran, Irak ve Hizbullah milislerinin de karadan desteklediği Şam yönetimine bağlı güçler, Halep'in kuzeyindeki Handarat bölgesinde muhaliflerin kontrolündeki Handarat kampına saldırdı.

Bölgede taraflar arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı, Rus uçaklarının direnişçilerin bulunduğu yerleri yoğun olarak bombaladığı, direnişçilerin ise Halep kent merkezinden gelen takviye güçlerle rejim güçlerine ait bir tankı TOW füzesiyle imha ettiği, bir askeri de esir aldığı ifade edildi.

Çatışmalarda, aralarında Şebbihanın da yer aldığı çok sayıda rejim askerinin direnişçilerce etkisiz hale getirildiğini aktaran kaynaklar, direnişçilerin rejim güçlerini bölgeden geri püskürttüğünü ve kaybedilen yerleri geri aldığını belirtti.

Bu arada Halep'teki yerel medya aktivistlerinden Beha el Halebi, rejim ile Rusya'nın, kısmi ve geçici ateşkes niteliğindeki çatışmaların sonlandırılması anlaşmasını yine ihlal ettiğini aktardı.

Esed güçlerine ait bir helikopterin bölgede direnişçilerin denetimindeki yerlere yoğun olarak saldırdığını dile getiren Halebi, ''Rejim muhaliflerin kuzey ve batıyla bağlantı yolunu kesmek istedi, fakat bunda başarılı olamadı. Muhalifler, Handarat bölgesinde rejim güçlerine büyük zayiat verdirdi.'' dedi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

1 Yorum