Hamoğlu: Korkut Eken'e Para Verdim

19.11.2011 03:26
Hamoğlu: Korkut Ekene Para Verdim
İşadamı Ahmet Hamoğlu, özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği'nce bazı faili meçhul cinayetlere ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 'tanık' sıfatıyla ifade verdi.

Ahmet Hamoğlu'nun ifadesi, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Hakan Yüksel tarafından alındı. İfade alma işlemi yaklaşık 2 saat sürdü. Hamoğlu, ifadenin ardından adliyeden ayrılırken, gazetecilere yaptığı açıklamada, soruşturmayla ilgili bilgisine müracaat edildiğini ve her konuda bildiklerini anlattığını belirterek, "Temel konu faili meçhul cinayetler...'' dedi.

Daha önce alınan ifadelerde, Korkut Eken'e para verdiğine yönelik beyanlar bulunduğunu kaydeden Hamoğlu, 'bu konuya açıklık getirdiğini' söyledi. Söz konusu beyanlar üzerine basına yaptığı açıklamaların doğru olduğunu belirten Hamoğlu, "Kıvırarak konuşmam. Korkut Eken ile daha sonra görüşmedim.'' diye konuştu. Ahmet Hamoğlu'nun Korkut Eken'e, 'öldürülecek Kürt işadamları listesinden adının çıkarılması' karşılığında para verdiği ileri sürülmüştü. Hamoğlu ise olayı doğrulamış ancak borç olarak 15-20 bin dolar verdiğini açıklamıştı. Bu arada, aynı soruşturma kapsamında Halis Toprak'ın ifade vermek üzere önümüzdeki hafta Ankara'ya geleceği öğrenildi.

İzzettin Çiçek / Zaman 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim