1. HABERLER

  2. HABER

  3. Hamoğlu: Korkut Eken'e Para Verdim
Hamoğlu: Korkut Ekene Para Verdim

Hamoğlu: Korkut Eken'e Para Verdim

İşadamı Ahmet Hamoğlu, özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği'nce bazı faili meçhul cinayetlere ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 'tanık' sıfatıyla ifade verdi.

19 Kasım 2011 Cumartesi 03:26A+A-

Ahmet Hamoğlu'nun ifadesi, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Hakan Yüksel tarafından alındı. İfade alma işlemi yaklaşık 2 saat sürdü. Hamoğlu, ifadenin ardından adliyeden ayrılırken, gazetecilere yaptığı açıklamada, soruşturmayla ilgili bilgisine müracaat edildiğini ve her konuda bildiklerini anlattığını belirterek, "Temel konu faili meçhul cinayetler...'' dedi.

Daha önce alınan ifadelerde, Korkut Eken'e para verdiğine yönelik beyanlar bulunduğunu kaydeden Hamoğlu, 'bu konuya açıklık getirdiğini' söyledi. Söz konusu beyanlar üzerine basına yaptığı açıklamaların doğru olduğunu belirten Hamoğlu, "Kıvırarak konuşmam. Korkut Eken ile daha sonra görüşmedim.'' diye konuştu. Ahmet Hamoğlu'nun Korkut Eken'e, 'öldürülecek Kürt işadamları listesinden adının çıkarılması' karşılığında para verdiği ileri sürülmüştü. Hamoğlu ise olayı doğrulamış ancak borç olarak 15-20 bin dolar verdiğini açıklamıştı. Bu arada, aynı soruşturma kapsamında Halis Toprak'ın ifade vermek üzere önümüzdeki hafta Ankara'ya geleceği öğrenildi.

İzzettin Çiçek / Zaman 

HABERE YORUM KAT