1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Hamas’tan Şehit Neşet İçin Taziye Mesajı
Hamas’tan Şehit Neşet İçin Taziye Mesajı

Hamas’tan Şehit Neşet İçin Taziye Mesajı

Filistin İslamî Direniş Hareketi (Hamas), bugün işgal polisinin kurşunlarıyla şehit olan Tel Aviv eylemi kahramanı Neşet Mulhim’le ilgili taziye mesajı yayınladı.

A+A-

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Husam Bedran bugün (08 Ocak Cuma) yaptığı açıklamada “Siyonist işgal rejimini kalbinden vuran, eylemini büyük bir vakar ve ağırbaşlılıkla yapan, bunun sonucunda işgal rejimini sarsan, işgalci güvenlik birimlerini bir hafta boyunca atlatmayı başaran kahraman şehit Neşet Mulhim için taziye dileklerimizi sunuyoruz” dedi.

Hamas sözcüsü Bedran yaptığı açıklamada, Neşet’in halkı ve davası için kendini feda eden özgür Filistinlilerin timsali olduğunu belirterek, kahraman eylemiyle Filistin halkının her yerde bir olduğunu ve direnişi desteklediğini ortaya koyduğunu söyledi.

Siyonist işgal rejimini, istihbarat ve askeri birimlerini şok eden Tel Aviv’nin Dizengoff Caddesi’nde meydana gelen eylemi yapan Filistinli direnişçi Neşet Mulhim bugün (08 Ocak Cuma) Umm’ul-Fahm’da Siyonist işgal güçleriyle girdiği silahlı çatışmada şehit oldu.

Geçen Cuma günü Tel Aviv’in en kalabalık caddelerinden Dizengoff’ta silahlı eylem yapan Neşet iki siyonisti öldürmüş 10’unu da yaralamıştı.

Hamas Tel Aviv Kahramanı İçin Gazze’de Taziye Çadırı Kurdu

slamî Direniş Hareketi (Hamas) dün akşam işgal güçlerinin kurşunlarıyla şehit olan Tel Aviv eylemi kahramanı Neşet Mulhim için Gazze’de taziye çadırı kurdu.

Bir hafta önce (01 Ocak Cuma) Tel Aviv’in en kalabalık caddesinde işgalcilere yönelik yaptığı eylemde 2 kişiyi öldüren ve 10 kişiyi de yaralayan, uzun takip ve aramaların ardında dün akşam özel bir birim tarafından şehit edilen Neşet Mulhim’e vefa için bugün Gazze’de taziye çadırı kuruldu.

Hamas’ın önde gelen liderlerinin de katıldığı taziyede yapılan konuşmalarda şehit Neşet Mulhim’in Siyonist işgal güçlerini rezil ve perişan eden bir kahraman olduğu ifade edildi.

Yapılan konuşmalarda Ramallah’taki Sağlık Bakanlığı'nın kahramanın ismini şehit listesinden çıkarması eleştirilerek, kadın ve erkeğiyle, genç ve yaşlısıyla bütün Filistinlilerin Neşet’in ne yaptığını bilmesinin yeterli olduğu belirtildi.

İşgalci düşmana mesaj veren Hamas sözcüsü, “Neşet’i öldürmekle fazla sevinmeyin. Çünkü onun kanı kanımızdaki öfke ve misilleme hücrelerini uyandırdı. Sizi ve rejiminizi yerle bir edecek kara günleri bekleyin” ifadesini kullandı.

Gazze’deki İntifada Gençliği Koalisyonu da taziye çadırı için duyuru yaptı. 

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum