1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Hamas'tan Ortadoğu Dörtlüsü'ne Sert Mesaj
Hamastan Ortadoğu Dörtlüsüne Sert Mesaj

Hamas'tan Ortadoğu Dörtlüsü'ne Sert Mesaj

Hamas liderlerinden Dr. İsmail Rıdvan, Ortadoğu Dörtlüsü'nün İsrail ile Ramallah'taki Fetih yönetimi arasında müzakerelerin yeniden başlamasını isteyen bildirisini şiddetle kınadı.

09 Şubat 2011 Çarşamba 12:18A+A-

Rıdvan, Ortadoğu Dörtlüsü'nü İsrail'in çıkarlarını koruduğu gerekçesi ile kınadı.

Rıdvan, anlamsız müzakerelerin yeniden başlamasını istemenin İsrail'e hizmet ettiğini söyledi.

İsmail Rıdvan, dün Filistin Enformasyon Merkezi'ne verdiği demeçte şöyle dedi: "Ortadoğu Dörtlüsü, Siyonist düşmana hizmet etmek ve bölgede halkların zulme karşı ayaklanmasının ardından çökmek üzere olan tavizci takımı kurtarmak amacıyla anlamsız müzakerelerin yeniden başlaması çağrısında bulunuyor."

"Hiç kimse Filistin halkı adına konuşmaya yetkili değil. Yapılacak hiçbir anlaşma halkımız için bağlayıcı olmayacak" diyen Rıdvan, Ortadoğu Dörtlüsü'nünİsrail'e hizmet ettiğini ve bölgenin sorunlarını ele alırken çifte standart uyguladığını söyledi.

Ortadoğu Dörtlüsü'nün kendisini İsrail'in hizmetine adadığını belirten Rıdvan, bu nedenle Ortadoğu Dörtlüsü'nün sözde barış sürecine öncülük edemeyeceğini ifade etti.

Ortadoğu Dörtlüsü, önceki gün yayınladığı bildiride İsrail ile Ramallah'taki Fetih yönetimi arasında müzakerelerin yeniden başlaması çağrısında bulunarak müzakerelerin gecikmesinin bölgedeki barış fırsatlarına zarar vereceğini öne sürmüştü.

HABERE YORUM KAT