Hamas'tan Mısır Mahkemesinin Kararına Tepki

31.01.2015 16:59
Hamas'tan Mısır Mahkemesinin Kararına Tepki
Mısır Mahkemesinin Kassam Tugayları'nı "terör örgütü" ilan eden kararına tepki gösteren Hamas Sözcüsü, “Mısır mahkemesinin kararı sadece işgalciye hizmet eder” dedi.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Mısır mahkemesinin Kassam Tugayları'nı terör örgütü olarak ilan etmesinin kabul edilemez olduğunu belirtti.

Hamas sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Mısır mahkemesinin aldığı karar üzerine bugün bir açıklama yaptı. Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan açıklamada Ebu Zuhri, “Bu karar politik ve oldukça da tehlikeli. Bu karar sadece işgalcinin çıkarlarına hizmet eder” dedi.

Hamas sözcüsü yaptığı açıklamanın devamında, Mısır'ın içişlerine hareketin adının karıştırılmasını kesinlikle reddettiklerini söyledi.

Ebu Zuhri devamla şunları söyledi: “Yapılan her türlü kampanya, karalama ve saldırılara rağmen Kassam Tugayları Siyonist işgalciyle savaşın ve ona karşı direnişin adresi, ümmetin şeref ve onurunun sembolüdür.”

Kahire’deki acil işler mahkemesi geçen hafta Hamas’ın terör örgütü ilan edilmesi için açılan davaya bakmaya yetkili olmadığını belirterek davayı reddetmesine rağmen, bugün alelacele Kassam Tugayları'nın terör örgütü olduğunu ilan etti.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim