1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Hamas'tan Mahmud Abbas'a Tepki
Hamas'tan Mahmud Abbas'a Tepki

Hamas'tan Mahmud Abbas'a Tepki

İslâmî Direniş Hareketi Hamas, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın, İsrail Meretz Partisi heyetini kabulü sırasında, "Barıştan yana olan politikamızı sürdüreceğiz." şeklindeki ifadesine tepki gösterdi.

A+A-

Hamas'tan yapılan yazılı açıklamada, Abbas'ın, İsrail Meretz Partisi heyetine, "Barıştan yana olan politikamızı sürdüreceğiz." şeklindeki ifadesinin bir değeri olmadığı ve İsrail'e emniyet sağlamayacağı belirtilerek, "Filistin Devlet Başkanı Abbas'ın verdiği söz, çocuklarımız üzerinden düşmanın emniyetini ne kadar önemsediğini yansıtıyor." denildi.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Nablus'ta Yahudi yerleşimciler tarafından Filistinlilere ait evin ateşe verilerek bir bebeğin katletildiği hadiseden dolayı kendisini ziyaret eden İsrail Meretz Partisi'nden gelen heyete: "Bu saldırıların temel sebebi işgal ve yerleşim birimi inşaatlarının sürmesidir. Başbakan Binyamin Netanyahu inşaatlara devam ederek ve müzakere sürecini görmezden gelerek barış ve istikrarı sağlayacağını mı düşünüyor? Bizim sabredecek gücümüz kalmadı. Barıştan yana olan politikamızı sürdüreceğiz ancak bu durum böyle sürerse farklı tavır alacağız." açıklamalarında bulunmuştu.

Katliamı Protesto Edilenler de Katletildi!

Yahudi yerleşimcilerin cuma günü Nablus kentinin güneydoğusundaki Duma beldesinde Filistinlilere ait bir evi ateşe vererek çıkarttıkları yangınla Ali Devabişe isimli bir bebeği katletmiş, bebeğin anne ve babasını yaralamıştı! Saldırı, Filistin ve uluslararası toplumda büyük infiale yol açmıştı.

Batı Şeria'da, İsrail askerleri Yahudi yerleşimcilerin söz konusu saldırısını ve katliamını protesto eden göstericilere gerçek mermiyle müdahale ederek Filistinli Leys el-Halidi, Gazze'de ise Muhammed Hamid el-Mısri’yi katletmişti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT