Hamas'tan Esir Takası Açıklaması

15.04.2016 21:22
Hamas'tan Esir Takası Açıklaması
Hamas Hareketi Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Heniyye, “Hamas, yeni bir esir takası gerçekleştirmek için bütün güç unsurlarına sahip” dedi.

Hamas Hareketi Siyasi Büro Başkan Yardımcısı İsmail Heniyye, Hamas’ın yeni bir esir takası gerçekleştirmek için gerekli bütün “güç unsurlarına” sahip olduğunu açıkladı.

Gazze’deki Uluslararası Kızılhaç Komitesi merkezinin önünde cuma hutbesinde konuşan Heniyye, tutuklu Filistinlilerin meselesinin tüm boyutlarıyla Filistinli yöneticiler tarafından ele alındığını belirterek, “Hamas, yeni bir esir takası gerçekleştirmek için bütün güç unsurlarına sahip.” ifadelerini kullandı.

Unsurların ilkinin, 2006’da esir aldıkları İsrailli asker Gilad Şalit’i beş yıl boyunca gizli tutabilmenin arkasında yatan güç olduğunu belirten Heniyye, diğer unsurların arasında Filistin’in içinde ve dışındaki tüm çalışma gruplarında Filistin meselesini desteklemeye yönelik var olan tamamlayıcı hareket gücünün yer aldığını ifade etti.

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, Hamas'a ait El-Aksa televizyonundan 1 Nisan’da yaptığı açıklamada, ellerinde 4 İsrail askeri bulunduğunu belirterek, söz konusu askerlerin akıbetleri hakkında bilgi vermemişti.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim