Hamas'ın Siyasi ve Askeri Gücü İşgalciyi Korkutuyor

15.11.2013 19:37
Hamas'ın Siyasi ve Askeri Gücü İşgalciyi Korkutuyor
Çevrelerinde büyüyen tehlikenin farkında olduklarını belirten İsrailli üst rütbeli subay: “Hamas askeri gücünü artırmayı sürdürüyor” dedi.

İsrail ordusundaki üst rütbeli bir subay, İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Gazze’deki askeri gücünü artırmayı sürdürdüğünü belirterek, yer altında kazdığı tünellerle füzeler konusunda aldığı mesafenin bu çabaların bir devamı olduğunu söyledi.

Albay Amos Hakohen bugün (15 Ekim Cuma) İsrail radyosuna verdiği demeçte, Hamas hareketinin Gazze’ye silah ve mühimmat geçirmekte karşılaştığı sıkıntılar nedeniyle şu anda kendi imkanlarıyla yetindiğini ifade etti.

Hakohen ayrıca, işgal ordusunun Filistin direniş güçlerinin 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarına kadar uzanan tünellerde eylem yapmalarını engellemek için çalışmalarını sürdürdüğüne dikkat çekerek, ordunun bu tür tünelleri bulmak ve yok etmek için teknolojik imkânlarla istihbaratı maksimum düzeyde kullandığını kaydetti.

Albay Amos Hakohen, işgal rejiminin geçen yıl Gazze’ye açtığı savaşın yıldönümünde yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun süren nispi sükûnete rağmen etrafından büyüyen tehlikelerin farkında olduğunu söyledi.

FİEM

Etiketler:
  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim