1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. “Hamas’ın Elinde İki Esirle İki Cesedimiz Var”
“Hamas’ın Elinde İki Esirle İki Cesedimiz Var”

“Hamas’ın Elinde İki Esirle İki Cesedimiz Var”

srail Savunma Bakanlığı, iki İsrailli'nin Gazze'de rehin tutulduğunu açıkladı. Savunma Bakanlığı'nın iddiasına göre Etyopya kökenli 28 yaşındaki İsrail askeri Hamas tarafından rehin tutuluyor.

A+A-

Siyonist işgal rejimindeki güvenlik birimleri ilk kez bugün (9 Temmuz Perşembe) sabah geçen yıl Gazze’ye karşı başlattıkları savaşta iki işgal askerinin Gazze’deki direniş güçlerine esir düştüğünü, bunların yanında savaşta hayatını kaybeden askerlerinden de ikisine ait cesedin direnişin elinde olduğunu kabul etti.

İşgal rejimi güvenlik birimlerinin dört işgal askeriyle ilgili olarak resmi açıklama yapmasının ardından işgal rejimindeki basın yayın organlarının tümü haber ve yorumlarında bu konuya yer verdi.

Siyonist medya kaynakları birinci şahsın aslen Etiyopyalı olan Abraham Mengisto olduğunu, geçen yıl 9 Eylül tarihinde sınırı kendi isteğiyle geçerken direniş güçleri tarafından esir alındığını ve akli dengesinin yerinde olmadığını iddia etti.

İkinci gencin ise Havra köyünden olduğu ve yine onun da akli dengesinin yerinde olmadığı iddia edildi.

Hamas hareketi ise daha önce yaptığı açıklamada Etiyopya asıllı gencin tutuklandığını, sorguya alındığını, ancak asker olmadığından serbest bırakıldığını ve daha sonra gencin Mısır tarafına geçtiğini duyurmuştu.

İşgal rejiminin aklı dengesi yerinde olmadığı iddialarını yalanlayan Mengisto’nun ailesi evlatlarının geri getirilmesi için başta Kızılhaç Örgütü olmak üzere birçok kuruluşa başvurmuştu.

Habere geniş yer veren Siyonist medya kaynakları, esirlerin salıverilmesi için dolaylı görüşmelerin çoktan başladığını ifade ettiler. 

FİEM

HABERE YORUM KAT