1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. “Hamas’ı Silahsızlandırma Düşüncesini Unutun”
“Hamas’ı Silahsızlandırma Düşüncesini Unutun”

“Hamas’ı Silahsızlandırma Düşüncesini Unutun”

Yediot Ahronot, bu savaşta son sözü söyleyen tarafın Hamas olduğunun ortaya çıktığını yazdı.

A+A-

Siyonist işgal rejiminin önde gelen gazetelerinden Yediot Ahronot, önümüzdeki dönemde yeni savaşların kaçınılmaz olması nedeniyle Hamas’ı silahsızlandırma söyleminin unutulmasını istedi.

Konuyla ilgili geniş bir rapor yayınlayan Yediot Ahronot, genellikle siyasilerin bir konuyu nasıl sonuca bağlayacaklarını kestiremediklerinde “bu konuda son sözü henüz söylemedik” dediklerine dikkat çekerek, bu savaşta son sözü söyleyen tarafın Hamas olduğunun ortaya çıktığını yazdı.

Gazete, ateşkesin hayata geçirilmesinden birkaç dakika öncesine kadar Hamas’ın yağmur gibi füze atmasının bu savaştaki son sözü söyleyen taraf olduğunu kanıtladığını belirtti.

Ateşkes konusunda bir anlaşmaya varmanın beklendiğine dikkat çeken gazete, ancak bu süre içinde Hamas’ın silahsızlandırılması gibi bir düşüncesinin masaya yatırılmayacağını, yeni bir savaşa kadar durumun aynen devam edeceğini ifade etti.

İşgal ordusunun daha önceki savaşlarda olduğu gibi bu savaştan da dersler çıkarmak için komisyon kuracağını ancak daha önce görülen başarısızlıkların şimdi de görüleceğini kaydetti.

FİEM

HABERE YORUM KAT

1 Yorum