1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. HAMAS: "Şeref Duyarız Fakat Böyle Bir Eylemimiz Yok"
HAMAS: "Şeref Duyarız Fakat Böyle Bir Eylemimiz Yok"

HAMAS: "Şeref Duyarız Fakat Böyle Bir Eylemimiz Yok"

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden milletvekili Muşir El-Mısri, "Böyle bir eylemden şeref duyarız fakat bizim böyle bir iddiamız yok" diye cevap verdi.

A+A-

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden milletvekili Muşir El-Mısri, üç askerin kaçırılması olayının tamamen işgal yönetiminin hikayesi olduğunu söyleyerek, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun olayın arkasında Hamas'ın olduğu suçlamasına "Böyle bir eylemden şeref duyarız fakat bizim böyle bir iddiamız yok" diye cevap verdi. El-Mısri, eylemi şu ana kadar herhangi bir Filistinli grubun üstlenmediğine dikkat çekti.

Milletvekili Muşir El-Mısri, bugün (16 Haziran Pazartesi) Gazze'de düzenlenen panelde yaptığı konuşmada, işgal medyasının askeri elbiselerle çekilmiş fotoğrafları yayınlanan kaçırılan askerlerden "gençler" diye bahsetmesiyle alay ederek, "Üç askerin kaybolması tamamen işgal yönetiminin hikayesi. Şu ana kadar hiçbir Filistinli grup eylemi üstlenmedi" dedi.

İşgal zindanlarında tutulan Filistinli esirlerin serbest bırakılmasını sağlamak üzere Filistinli grupların birbirleriyle yarışmaları gerektiğini ifade eden Muşir El-Mısri, işgal güçlerinin Filistin Parlamentosu Başkanı'nı ve milletvekillerini gözaltına alarak büyük bir ahmaklık yaptıklarını söyledi.

FİEM

HABERE YORUM KAT