Hamas, Mescid-i Aksa'da Nöbet Tutma Çağrısında Bulundu

27.06.2016 22:52
Hamas, Mescid-i Aksa'da Nöbet Tutma Çağrısında Bulundu
Hamas, Filistin halkını mübarek Ramazan ayının son on gününde Mescid-i Aksa'ya giderek işgalcilerin ihlallerine ve saldırılarına karşı Mescid-i Aksa'yı ve cemaatini savunmaya davet etti.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcülerinden Husam Bedran, Filistin halkını mübarek Ramazan ayının son on gününde Mescid-i Aksa'ya giderek işgalcilerin ihlallerine ve saldırılarına karşı Mescid-i Aksa'yı ve cemaatini savunmaya davet etti.

Hamas sözcüsü Hüsam Bedran, bugün (27 Haziran Pazartesi) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi'ne ulaşan bildiride, işgalcilerin dün ve bugün Mescid-i Aksa'ya düzenledikleri baskınların Müslümanların duygularıyla alay etmek ve Filistin halkının sabrını denemek olduğu ifade edildi.

Mescid-i Aksa için başlatılan Kudüs İntifadası'nın devam ettiğini ve hedeflerine ulaşıncaya kadar da devam edeceğini belirten Bedran, işgalcilerin baskınlarının ve ihlallerinin Filistinli gençleri Mescid-i Aksa'yı savunmaya ve tamamen işgalden kurtulması için fedakârlığa yönelteceğini söyledi.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimcilere karşı koyan cemaati selamlayan Bedran, Mescid-i Aksa'da baskınlara karşı nöbet tutan ve işgal güçlerine karşı direnirken bir kısmı yaralanan erkeklerin ve kadınların gösterdikleri kahramanlığa da övgüde bulundu.

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim