1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Hamas, Mescid-i Aksa'da Nöbet Tutma Çağrısında Bulundu
Hamas, Mescid-i Aksa'da Nöbet Tutma Çağrısında Bulundu

Hamas, Mescid-i Aksa'da Nöbet Tutma Çağrısında Bulundu

Hamas, Filistin halkını mübarek Ramazan ayının son on gününde Mescid-i Aksa'ya giderek işgalcilerin ihlallerine ve saldırılarına karşı Mescid-i Aksa'yı ve cemaatini savunmaya davet etti.

A+A-

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcülerinden Husam Bedran, Filistin halkını mübarek Ramazan ayının son on gününde Mescid-i Aksa'ya giderek işgalcilerin ihlallerine ve saldırılarına karşı Mescid-i Aksa'yı ve cemaatini savunmaya davet etti.

Hamas sözcüsü Hüsam Bedran, bugün (27 Haziran Pazartesi) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi'ne ulaşan bildiride, işgalcilerin dün ve bugün Mescid-i Aksa'ya düzenledikleri baskınların Müslümanların duygularıyla alay etmek ve Filistin halkının sabrını denemek olduğu ifade edildi.

Mescid-i Aksa için başlatılan Kudüs İntifadası'nın devam ettiğini ve hedeflerine ulaşıncaya kadar da devam edeceğini belirten Bedran, işgalcilerin baskınlarının ve ihlallerinin Filistinli gençleri Mescid-i Aksa'yı savunmaya ve tamamen işgalden kurtulması için fedakârlığa yönelteceğini söyledi.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimcilere karşı koyan cemaati selamlayan Bedran, Mescid-i Aksa'da baskınlara karşı nöbet tutan ve işgal güçlerine karşı direnirken bir kısmı yaralanan erkeklerin ve kadınların gösterdikleri kahramanlığa da övgüde bulundu.

FİEM

HABERE YORUM KAT