Hamas Lideri Şam’a Son Yolculuğuna Uğurlandı

11.06.2011 14:31
Hamas Lideri Şam’a Son Yolculuğuna Uğurlandı
Ömrünü mazlumlara destek için harcayan Hamas'ın kurucularından Hasan Şam'a, ebedi yurduna direniş grupları ve Gazze halkı tarafından uğurlandı. (FOTO)

Geçirdiği beyin kanamasının ardından kaldırıldığı hastanede dün hayata gözlerini kapatan Hamas kurucularından Şeyh Muhammed Hasan Şam'a'nın cenazesine binlerce kişi katıldı.

Gazze'deki El-Ömerî Camii'ndeki cenaze namazına binlerce kişinin yanında birçok davetçi, lider ve komutan da iştirak etti.

Cenaze namazında bir konuşma yapan Meclis Başkan Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, Şam'a'nın ömrünü mazlumlara destek için harcayan liderlerden biri olduğunu söyledi.

Dr. Bahr devamla şunları söyledi: "Gece gündüz Filistin halkına saldıran, hürmetini çiğneyen düşmana karşı direnen büyük bir önder, eğitimci, ıslahatçı ve davetçinin huzurunda bulunuyoruz."

Cenaze töreninde bir konuşma yapan Hamas Siyasi Birim üyesi Dr. Halil El-Hayye ise Şam'a'nın fedakârlıkta örnek bir şahsiyet olduğunu belirterek, Hamas hareketinin onun çizdiği yolu izleyeceğini ifade etti.

Cenaze törenine katılan Hamas liderlerinden Dr. İsmail Rıdvan da Filistin halkının ömrünü ve malını Filistin'e yardım için harcayan Rabbani bir âlimini ve önderini kaybettiğini belirterek, bu vesileyle ümmete baş sağlığı dilediğini ifade etti.

Başbakan İsmail Heniyye de Cuma hutbesinin önemli bir kısmını Şam'a'nın vefatına ayırdı.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim