1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Hamas, Karadavi'yi Karşılamaya Hazırlanıyor
Hamas, Karadaviyi Karşılamaya Hazırlanıyor

Hamas, Karadavi'yi Karşılamaya Hazırlanıyor

Gazze halkı büyük bir heyecanla Müslüman Alimler Birliği Başkanı Şeyh Yusuf El-Karadavi'yi bekliyor.

A+A-

İslami Direniş Hareketi (Hamas), İslam dünyasının önde gelen alimleriyle birlikte Gazze'yi ziyaret edecek olan Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Şeyh Yusuf El-Karadavi'yi 8 Mayıs Çarşamba günü geniş katılımlı ve coşkulu bir törenle karşılamaya hazırlanıyor.

Hamas Hareketi halk etkinlikleri sorumlusu Eşref Zayed, Filistin Enformasyon Merkezi'ne bugün (6 Mayıs Pazartesi) konuyla ilgili verdiği demeçte, Hamas Hareketi'nin Şeyh Yusuf El-Karadavi ve beraberindeki heyet için büyük bir karşılama etkinliği düzenlemeye hazırlandığını söyledi.

Şeyh Yusuf El-Karadavi'nin Gazze ziyareti Filistin topraklarına yapacağı ilk ziyaret olacak.

Şeyh Yusuf El-Karadavi'nin Filistin davasına ve Gazze'ye destek için harcadığı çabalara dikkat çeken Zayed, Şeyh El-Karadavi'nin Gazze ziyaretinin ablukanın kırılmasını ve direnişin güçlendirilmesini, şehit ve esir ailelerine destek olmayı hedeflediğini belirtti.

Zayed, Çarşamba günü ikindiden sonra saat beş buçukta Gazze kentinde El-Ketibe Meydanı'nda büyük bir etkinlik düzenleneceğini açıkladı.

Şeyh Yusuf El-Karadavi'nin Gazze'de esir ve şehit aileleriyle bir araya geleceğini ve işgal güçlerinin saldırılarında yıkılan yerleri ziyaret edeceğini ifade eden Zayed, Şeyh El-Karadavi'nin Cuma günü de El-Umeri Camii'nde Cuma namazı kıldıracağını söyledi.

FEM

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum