Hamas: "İsrail'in Cinayeti Ateşkes İhlalidir!"

24.11.2014 17:55
Hamas: "İsrail'in Cinayeti Ateşkes İhlalidir!"
Halave'nin şehit edilmesinin ateşkesin ihlali ve tehlikeli bir gelişme olduğunu söyleyen Ebu Zuhri, uluslararası toplumdan üzerine düşen görevi yerine getirmesini istedi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas), işgal güçlerinin Fadl Halave isimli Filistinli genci dün Gazze Şeridi'nin kuzeyinde şehit etmesinin ateşkes anlaşmasını ihlal ve tehlikeli bir gelişme olduğunu açıkladı.

Hamas Hareketi sözcülerinden Sami Ebu Zuhri, dün akşam (23 Kasım Pazar) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi'ne ulaşan bildiride, işgal güçlerinin Gazze Şeridi'nin kuzeyinde Fadl Muhammed Halave'yi şehit etmesinin ateşkes anlaşmasının ihlali olduğu belirtilerek, uluslararası toplumdan işgal güçlerinin işlediği bu cinayet karşısında üzerine düşen görevi yerine getirmesi talep edildi.

32 yaşındaki Fadl Muhammed Halave isimli Filistinli dün öğle saatlerinde Cibaliya'nın doğusunda işgal askerlerinin açtığı ateş sonucu karnından yaralanmış ve Şehit Kemal Udvan Hastanesi'ne kaldırıldıktan kısa süre sonra hayatını kaybetmişti.

İşgal güçleri, işgal rejimiyle Filistinli direniş grupları arasında Mısır'ın arabuluculuğunda imzalanan ateşkes anlaşmasını ihlal etmeyi sürdürürken, gözlemciler Halave'nin şehit edilmesinin bugüne kadarki en ciddi ihlal olduğuna dikkat çekiyor.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim