Hamas: İran'la Derin İlişkilerimiz Olduğu Yalan

30.01.2015 21:03
Hamas: İran'la Derin İlişkilerimiz Olduğu Yalan
Meşal'in Türkiye ziyareti esnasında yaptığı görüşmelerde söylediği iddia edilen "Hamas'ın İran'la derin ilişkiler içinde" olduğu iddiasına Hamas'tan yalanlama geldi.

Filistin İslâmî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal'in son Türkiye ziyareti esnasında yaptığı görüşmelerde İran'la derin ve gizli ilişkiler içinde olduklarını söylediği yönündeki haberler Hamas tarafından yapılan açıklamada yalanlandı.

Bazı medya organlarının yayınladığı ve Meşal'in Türkiye'de yetkililerle yaptığı görüşmeler esnasında, kendilerinin İran'la derin ve gizli ilişkiler içinde olduklarını söylediği yönündeki haberlerin tamamen asılsız ve gerçek dışı olduğu bildirildi. Hamas tarafından yayınlanan yalanlama açıklamasında Hamas'ın ilişkilerinin Filistin davasıyla ve bu davaya destekle bağlantılı, İslâm âlemiyle ve Arap dünyasıyla ilişkilerinin derinliğinin de bu doğrultuda olduğu ifade edildi.

Hamas'ın Siyasi Birim üyelerinden Cemal İsa'nın bugün (30 Ocak Cuma) yaptığı ve Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan açıklamada; birtakım basın yayın organlarında bu konuda yer alan haberlerin tamamen asılsız olduğu, iddiaların haberleri yazan kişilerin kendi kurguları olduğu vurgulandı. Açıklamada haberlerde iddia edilenlerin gerçeklere uyan bir tarafının olmadığı gibi üslûp açısından da tutarlı bir yönünün bulunmadığına dikkat çekildi.

Cemal İsa bu haberleri yayan medya organlarının İslâmî Direniş Hareketi (Hamas) hakkında zihinleri bulandırmak ve kafalara birtakım soru işaretleri sokmak amacıyla bu tür iddiaları gündeme getirdiklerini ifade etti.

FİEM

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim