1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Hamas: "İki Devletli Çözüm Fikrine Karşıyız"
Hamas: İki Devletli Çözüm Fikrine Karşıyız

Hamas: "İki Devletli Çözüm Fikrine Karşıyız"

Hamas, iki devletli çözüm fikrine karşı olduklarını ifade eden bir bildiri yayınladı.

A+A-

İslami Direniş Hareketi (Hamas), "iki devletli çözüm" fikrine karşı olduğunu bir kez daha vurgulayarak, denizden nehire Filistin'in tarihsel sınırlarına bağlı olduklarını ve işgal rejimini hiçbir şekilde tanımayacaklarını söyledi.

Hamas Hareketi, dün konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, 1967 sınırlarında kurulacak bir Filistin devletini kabul etmenin Filistin'in tarihsel sınırlarından vazgeçmek anlamına gelmeyeceği ifade edildi.

Filistinli grupların "iki devletli çözüm"ü ve sivil halk direnişini kabul ettiklerini söyleyen Filistin Özerk Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın açıklamalarını eleştiren Hamas Hareketi, "İki devletli çözüm düşüncesini hiçbir zaman onaylamadık ve onaylamayacağız da" dedi.

Ürdün nehrinden Akdeniz'e uzanan tarihi Filistin topraklarının bir zerresinden dahi taviz vermeyeceklerini bildiren Hamas Hareketi, 1967 sınırlarında kurulacak Filistin devletini işgal rejimini tanımama şartıyla onayladıklarına dikkat çekti.

Siyonist işgal rejimine karşı direniş yollarının tümünün etkin bir şekilde kullanılmasını isteyen Hamas Hareketi, sivil halk direnişi eylemlerinin Siyonist işgalciye karşı tek caydırıcı silah olduğunu ispat eden silahlı direniş eylemleriyle birlikte yürütülmesi gerektiğini söyledi.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum