Hamas Hareketi Kudüs Eylemini Övdü

04.08.2014 22:08
Hamas Hareketi Kudüs Eylemini Övdü
Bedran, Kudüs eyleminin işgal güçlerinin cinayetlerine verilmiş doğal bir tepki olduğunu söyledi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Kudüs kentinde Filistinli bir gencin kepçe ile Yahudi yerleşimcilere ait bir otobüsü devirerek gerçekleştirdiği eylemin kutlu olmasını diledi.

Hamas liderlerinden Husam Bedran, eylemle ilgili yaptığı açıklamada, "Kudüs kentinden özgür bir Filistinlinin gerçekleştirdiği eylemin mübarek olmasını diliyoruz" dedi. Bedran, eylemin işgal güçlerinin Filistin halkına yönelik cinayetlerine verilmiş doğal bir tepki olduğunu söyledi.

Batı Yaka'daki ve Kudüs'teki Filistinlileri daha çok nitelikli eylemler gerçekleştirmeye davet eden Bedran, eylemler için birilerinin karar vermesi veya bir yerlerden izin alınması gerekmediğine dikkat çekti.

Yirmi yaşlarında Muhammed Nayif isimli genç bugün Kudüs'te bir caddede kullandığı kepçe ile Yahudi yerleşimcileri taşıyan bir otobüsü devirmiş ve eylemde iki yerleşimci ölürken beş yerleşimci de yaralanmıştı. Eylemi gerçekleştiren Filistinli genç işgal polisinin açtığı ateş sonucu olay yerinde şehit oldu.

Hamas sözcüsü Fevzi Burhum da eylemle ilgili yaptığı açıklamada, Kudüs eyleminin cesur bir direniş eylemi olduğunu ve işgal güçlerinin Gazze Şeridi'nde işlediği katliamlara misilleme niteliğinde olduğunu söyledi.

Burhum, işgal altındaki tüm Filistin topraklarında işgalcilere yönelik her türlü direniş eylemini artırma çağrısında bulundu.

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim