1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Hamas, Gazze İçin Ortak Yayın Yapan Kanallara Teşekkür Etti
Hamas, Gazze İçin Ortak Yayın Yapan Kanallara Teşekkür Etti

Hamas, Gazze İçin Ortak Yayın Yapan Kanallara Teşekkür Etti

Dün akşam Gazze’ye yardım için yapılan ortak yayın Hamas tarafından takdir ve teşekkürle karşılandı.

A+A-

İslami Direniş Hareketi (Hamas), dün akşam İHH öncülüğünde Gazze Şeridi'ne yardım kampanyası için ortak yayın yapan Türk radyo ve televizyon kanallarına teşekkür etti.

Hamas Hareketi Enformasyon Ofisi'nce bugün (7 Ağustos Perşembe) yapılan açıklamada, "İşgale ve işgalcilerin saldırılarına karşı Filistin halkının direnişine destek amacıyla yapılan bu seçkin girişimi takdirle karşılıyoruz" ifadesine yer verildi.

Açıklamada ayrıca,Gazze'ye yardım kampanyasını düzenleyenlere, Filistin halkına ve haklı davasına verdiği destek dolayısıyla Türkiye halkına ve hükümetine teşekkür edildi.

İHH'nın öncülüğünde 40 televizyon ve 40'tan fazla yerel radyo dün akşam Gazze'ye yardım kampanyasına destek olmak amacıyla ortak yayın yaptı. Büyük ilgi gören yayın akşam saat 22:00'den saat 01:00'e kadar devam etti.

Yayın süresince 12 milyon TL (yaklaşık 5.55 milyon dolar) nakdi yardım toplandığı bildirildi. Kampanyaya meslek kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlar temsilcileri, politikacılar, iş adamları ve gazeteciler de destek verdi. 2010 yılında Mavi Marmara gemisine işgal güçlerinin düzenlediği baskında şehit olan Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan'da yayına katılarak kampanyaya destek oldu.

HABERE YORUM KAT