1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Hamas Fitne Haberleri Yalanladı
Hamas Fitne Haberleri Yalanladı

Hamas Fitne Haberleri Yalanladı

Gazze güvenlik güçleri haklarında çıkarılan mesnetsiz haberleri yalanladı.

A+A-

İşgale karşı direniş için her türlü lojistik desteği sağladıklarını belirten Filistin İçişleri: “İşgale direnişi nedeniyle Gazze’de tutuklanan tek kişi yok”

Filistin İçişleri ve Güvenlik Bakanlığı, Gazze’de bazı şahısların Siyonist işgale karşı oldukları için tutuklandıklarına dair basına yansıyan haberlerin doğru olmadığını belirtti.

İçişleri Bakanlığına bağlı Genel İlişkiler ve Enformasyon Müdürü İbrahim Salah konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Gazze hükümeti direnişe ve direniş gruplarına gereken her türlü lojistik desteği sağlıyor. Bu, herkes tarafından bilindiği halde birileri direnişe karşı olanları tutukladığımızı nasıl iddia edebilir? Biz her şeyden önce direniş hükümetiyiz” dedi.

Basına yansıyan yanlış bilgiler üzerine Quds Press Ajansına demeç veren Salah Gazze’deki Filistin güvenlik güçlerinin, geçen yılın sonunda direniş güçleriyle işgal rejimi arasında varılan ateşkes anlaşmasının güvencesi olduğunu ifade etti.

Karanlık güçler Hamas hareketini kötülemek için her yola başvuruyor. Gazze hükümetinin işgale karşı eylem yapan direnişçileri tutukladığı gibi mantıksız bir yalanı bile medyaya pazarlıyor.

FEM

HABERE YORUM KAT

2 Yorum