Hamas: "Esirleri Kurtarmak İçin Ciddi Şekilde Çalışıyoruz"

08.07.2016 02:21
Hamas: "Esirleri Kurtarmak İçin Ciddi Şekilde Çalışıyoruz"
Hamas liderleri bayram mesajlarında esirlere müjde verdi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal ile Hamas Siyasi Birimi üyeleri Musa Ebu Merzuk ve Salih El-Aruri, Filistinli esirleri özgürlüklerine kavuşturmak için ciddi şekilde çaba harcandığını söyledi.

Hamas Hareketi'nin geçmişte olduğu gibi bugün de esirleri işgal zindanlarından kurtarmak için çalıştığını bildiren Meşal, bayram münasebetiyle görüntülü olarak yayınladığı mesajda esirlere seslenerek, "Sizleri ailelerinizin arasında özgür olarak görünceye kadar durup dinlenmeden çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Hamas Siyasi Birimi üyesi Musa Ebu Merzuk da Filistinli esirlerin fedakarlıklarına ve sabırlarına övgüde bulunarak, esirler için özgürlük güneşinin yakında doğacağı müjdesini verdi.

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Salih El-Aruri ise işgal zindanlarında tutulan Filistinli esirlerin yakında özgürlüklerine kavuşacaklarına inandığını söyledi.

El-Aruri, bayram münasebetiyle yayınladığı görüntülü mesajda, Allah yolunda cihadın faziletine işaret etti.

Özgürlerin Vefası esir takası anlaşmasının çeşitli gruplara mensup birçok esirin özgürlüğe kavuşmasını sağladığını hatırlatan El-Aruri, esirlere seslenerek, "Allah'ın izniyle yakında ailelerinizin yanında olacaksınız" dedi.

FİEM

Etiketler: , ,
  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim