1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Hamas: Elçilik Binasının Kudüs’e Taşınması Filistin’e Yönelik Yeni Bir İşgaldir
Hamas: Elçilik Binasının Kudüs’e Taşınması Filistin’e Yönelik Yeni Bir İşgaldir

Hamas: Elçilik Binasının Kudüs’e Taşınması Filistin’e Yönelik Yeni Bir İşgaldir

Hamas Siyasi Birimi Başkanı Fethi Hammad, ABD’nin elçilik binasını Kudüs’e taşıma kararının başka işgalciler gibi Filistin’e yönelik yeni bir işgal olduğunu belirterek, karara karşı bütün Filistin’de intifada başlatılması çağrısında bulundu.

09 Aralık 2017 Cumartesi 03:46A+A-

Hamas hareketinin Cuma namazından sonra Gazze’nin kuzeyinde düzenlediği ve on binlerin iştirak ettiği gösteride konuşan Hammad, Asrın Anlaşması veya bölgesel siyasi ve ekonomik projelerin hayata geçirilmesi konusunda uyararak, “bütün bu isimlendirme ve projeler yok olacak, biz ise burada baki kalacağız” dedi.

Trump’ı seçen Amerika halkına seslenen Hammad “bu aptal sizi yok olmaya götürüyor. Onu Beyaz Saray’a oradan da bir kenara atmanız gerekiyor. Çünkü o size cehennemin yolunu açıyor” ifadesini kullandı.

Oslo takımı diye bahsettiği Filistin Yönetimi’ne de seslenen Hamas lideri “bu karara karşı tavır ve tutumunuzu netleştirin. Amerika’ya sevgi beslemek için çeyrek asır geçirenlere soruyoruz: Yaşadığımız zillet ve Filistin halkının şerefini ayaklar altına almanız yeter. Sizden Oslo’yu bırakmanız ve halkınıza dönmenizden başka bir şey kabul etmeyiz” uyarısında bulundu.

Hammad, Arap ve İslam aleminden hak ve toprağını kurtarmak isteyen Filistin halkına destek vermelerini isteyerek, tağutların saltanatını sarsacak bir öfkeye ihtiyaçlarının olduğunu ifade etti.

FİEM

HABERE YORUM KAT