1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Hamas: El-Gig’in Zaferi Bütün Esirlerin Zaferidir
Hamas: El-Gig’in Zaferi Bütün Esirlerin Zaferidir

Hamas: El-Gig’in Zaferi Bütün Esirlerin Zaferidir

Hamas sözcüsü Husam Bedran, Filistinli esir Muhammed El-Gig’in gardiyanlara ve cezaevi idaresine karşı kazandığı zaferin, her türlü sıkıntıya göğüs geren Filistin halkının, esirlerin, özellikle de idari cezalı esirlerin zaferi olduğunu belirtti.

A+A-

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Husam Bedran, Filistinli esir Muhammed El-Gig’in gardiyanlara ve cezaevi idaresine karşı kazandığı zaferin, her türlü sıkıntıya göğüs geren Filistin halkının, esirlerin, özellikle de idari cezalı esirlerin zaferi olduğunu belirterek, bu zaferin Filistin halkının düşmana karşı zafer kazanabileceğinin, özgürlük ve onurunu işgalcinin ellerinden söküp alabileceğinin müjdesi olduğunu söyledi.

Gazeteci Muhammed El-Gig’in özgürlüğe kavuşmasını değerlendiren Hamas sözcüsü Bedran, işgal rejiminin 94 gün süren efsanevi direnişinin ve halkın yanında yer almasının sonucu El-Gig’in taleplerini kabul edip serbest bıraktığını hatırlattı.

Hamas lideri açıklamasında “Bu zafer, süreci sabrederek takip eden ve esirin yanında yer alan ailesinin, onun yanında yer alan ve mesajını bütün dünyaya duyuran gazetecilerin ve direniş gösteren esirlerin zaferidir. Bu olay, işgal rejimi istemese de esirlerle ilgili müjdeli haberin yakın olduğunun işaretidir” dedi.

FİEM

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT