1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Hamas: “Direnişin Sabrını Test Etmeye Kalkışma”
Hamas: “Direnişin Sabrını Test Etmeye Kalkışma”

Hamas: “Direnişin Sabrını Test Etmeye Kalkışma”

Hamas, bugün Gazze’ye yapılan ve bir çocuğun şehit olması, ikisinin de yaralanmasıyla sonuçlanan hava saldırılarının olumsuz sonuçlarından işgal rejiminin sorumlu olduğunu belirtti.

A+A-

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), bugün Gazze’ye yapılan ve bir çocuğun şehit olması, ikisinin de yaralanmasıyla sonuçlanan hava saldırılarının olumsuz sonuçlarından işgal rejiminin sorumlu olduğunu belirterek, işgalcinin dikkatleri Kudüs İntifadası'ndan başka yönlere çekmek istediğini ifade etti.

Hamas liderlerinden İsmail Rıdvan saldırılar üzerine yaptığı açıklamada, bu saldırılarla işgalcinin dikkatleri intifadadan başka yöne çekmek istediğini, saldırılardan ve saldırıların doğuracağı olumsuz sonuçlardan sadece işgal rejiminin sorumlu olduğunu söyledi.

Hamas lideri Rıdvan, işgalcinin direnişin sabrını test etmeye kalkışmaması gerektiğini hatırlattı.

Birleşmiş Milletler'e çağrıda bulunan Rıdvan, işgalcinin Filistin halkına karşı saldırı ve tecavüzlerine engel olmasını istedi.

Siyonist işgal ordusuna ait savaş uçakları bugün (12 Mart Cumartesi) sabah erken saatlerde El-Kassam Tugayları'na ait birkaç noktayı bombaladı. Uçakların attığı füzelerin isabet ettiği Ebu Havsa ailesinden bir çocuk şehit oldu, biri ağır iki çocuk da yaralandı.

FİEM

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT