1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Hamas: Direniş Ordusu Allah'ın İzniyle Kudüs'e Ulaşacak
Hamas: Direniş Ordusu Allah'ın İzniyle Kudüs'e Ulaşacak

Hamas: Direniş Ordusu Allah'ın İzniyle Kudüs'e Ulaşacak

Hamas liderlerinden Mahmud ez-Zehar, Filistin direnişinin ülke topraklarının tamamını İsrail işgalinden kurtarma görevi bulunan gerçek bir orduya sahip olduğunu ifade etti.

A+A-
Hamas liderlerinden Mahmud ez-Zehar, Filistin direnişinin ülke topraklarının  tamamını İsrail işgalinden kurtarma görevi bulunan gerçek bir orduya sahip olduğunu ifade etti.
 
Hamas siyasi komitesinin organize ettiği "Genç Kızlar için Kudüs Ordusu" kampının mezuniyet töreninde konuşan Zehar, Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin Kassam Tugayları başta olmak üzere direnişin, "kurtuluş savaşına" girebilecek düzenli bir orduya sahip olduğunu söyledi.
 
"Ordu Allah'ın izniyle Kudüs'e ulaşacak"
 
"Bugün direnişin gelişmiş tatbikat ve savaş araçlarına sahip bir ordusu var. Bu ordunun görevi, Filistin'i işgalden kurtarmak olacak. Ordu Allah'ın izniyle Kudüs'e ulaşacak" diyen Zehar, söylediklerinin boş sloganlar olmadığını, İsrail'e, son savaşta Kassam ordusunu ve bu ordunun bölgede dünyanın en güçlü ordularından birine nasıl galip geldiğini sormak gerektiğini kaydetti.
 
Zehar, "Direnişin Gazze'de son savaşta İsrail ordusuna karşı elde ettiği galibiyet, Filistin'in özgürleştirilmesinde önemli bir adımdır" ifadelerini kullandı.
 
Hamas siyasi komitesi, Mescid-i Aksa'ya bağlılığı artırma hedefiyle Gazzeli 300 genç kız için Kudüs ordusu kampları düzenlemişti.
 
(AA)

HABERE YORUM KAT