Hamas: Darbeyi Başarısız Kılan Türkiye Halkını Tebrik Ediyoruz

16.07.2016 10:26
Hamas: Darbeyi Başarısız Kılan Türkiye Halkını Tebrik Ediyoruz
Türkiye'deki darbe girişimi Arap sokağında da kaygıyla izlendi.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), demokrasiye sahip çıkarak ve darbe teşebbüsünü engelleyerek zafer kazanan Türkiye’nin seçilmiş liderlerini ve halkını tebrik ettiklerini belirtti.

Hamas hareketi konuyla ilgili bugün (16 Temmuz Cumartesi) yaptığı ve Filistin Enformasyon Merkezi'ne ulaşan basın açıklamasında, “Hamas hareketi olarak Filistin halkıyla birlikte kardeş Türkiye halkının demokratik tercihini hedef alan menfur darbe girişimini kınıyoruz. Bu vesileyle büyük Türükiye halkını, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere seçilmiş liderlerini, partilerini, güvenlik güçlerini ve değerli ordusunu demokrasi, özgürlük ve istikrarı koruma adına gerçekleştirdikleri zafer nedeniyle tebrik ediyoruz” dedi.

Hamas yaptığı açıklamanın devamında, Türkiye ile liderlerinin Filistin halkına, adil davasına yaptıkları desteği, Gazze üzerindeki kuşatmayı kaldırmak için gösterdiği çabayı unutmadıklarını ifade etti.

Türkiye’de ordu içinde bir grubun dün bir çok yerde harekete geçip darbe teşebbüsünde bulunmasının ardından, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve diğer liderlerin çağrıları üzerine sokaklara dökülen halk sabaha kadar nöbet tutarak ve direnerek darbeyi başarısız kıldı.

FİEM

Etiketler: ,
 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim