1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. "Hamas, Bugün Daha Güçlü ve Daha Köklü"
"Hamas, Bugün Daha Güçlü ve Daha Köklü"

"Hamas, Bugün Daha Güçlü ve Daha Köklü"

El-Aruri, Hamas'ın 26'ıncı yıldönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada "Hamas hareketi bugün daha güçlü ve daha köklü" dedi.

A+A-

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinde Salih El-Aruri, Hamas'ı kökünden söküp atmak isteyenlerin boş hayaller kurduklarını ifade ederek, Hamas'ın ayakta kalma ve kendini yenileme gücüne sahip olduğunu ve ne kadar darbe alırsa alsın işgalciye meydan okuyabildiğini kanıtlandığını söyledi.

Salih El-Aruri, dün (16 Aralık Pazar) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Hamas Hareketi'nin Filistin davasını ve Filistin halkının kazanımlarını korumadaki rolüne değindi. Hamas'ın 26'ıncı kuruluş yıldönümünde her zaman olduğundan daha sağlam ve daha köklü bir hale geldiğini ifade eden El-Aruri, Filistin topraklarında işgale karşı direnişte en önde yer aldığına dikkat çekti.

Hamas Hareketi'nin direniş ve cihad yolunda yürümeye ve işgal zindanlarındaki tüm Filistinli esirleri kurtarmak için çalışmaya devam edeceğini belirten El-Aruri, Batı Yaka'da direniş eylemlerindeki gerilemeden işgal güçleriyle güvenlik koordinasyonu yapan ve direniş taraftarlarını hedef alan Filistin Yönetimi'nin sorumlu olduğunu bildirdi.

 

HABERE YORUM KAT