1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Hamas: Ben Gurion Havalimanı'nı Vurduk
Hamas: Ben Gurion Havalimanı'nı Vurduk

Hamas: Ben Gurion Havalimanı'nı Vurduk

Hamas'ın askeri kanadı İzeddin el-Kassam Tugayları, İşgalci İsrail'in başkenti Tel Aviv'de bulunan Ben Gurion Havalimanı'nı, "M75 füzeleri"yle vurduğunu duyurdu.

A+A-

Ben Gurion Havalimanı yakınlarında yoğun çatışmaların yaşanması sebebiyle Türk Havayolları'nın Tel Aviv-İstanbul seferini yapan TK-788 sefer sayılı uçağı güvenlik sebebiyle geri dönmüş ve THY bunun ardından İsrail seferlerini durdurmuştu.

Bunun ardından birçok uluslararası havayolu şirketi de güvenlik sebebiyle Tel Aviv uçuşlarını durdurma kararı almıştı.

Türkiye İsrail'e uçuş yasağını 24 saat daha uzattı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Türk havayolları şirketlerince İsrail'e yapılacak uçuşlara getirilen yasağın 24 saat daha uzatıldığını bildirdi.

Türk havayolları şirketlerince İsrail'e yapılacak uçuşlara, dün akşam 22.00 itibariyle 24 saat süreyle uçuş yasağı uygulandığını anımsatan Elvan, bu sürenin 24 saat daha uzatıldığını belirtti.

ABD Federal Havacılık Dairesi ise (Federal Aviation Administration-FAA) Amerikan havayolu şirketlerine bağlı uçakların İsrail'e uçmasına getirdiği yasağı kaldırdı.

FAA önceki gün  başlattığı uçuş yasağı kararına gerekçe olarak Tel Aviv Ben Gurion Uluslararası Havalimanı yakınlarına roket isabet etmesini göstermiş ve yasağı 24 saat daha uzatarak 48 saate çıkarmıştı.

FAA, Türkiye saati ile 07.00'da yaptığı açıklama ile, Amerikan havayolu şirketlerine bağlı uçakların İsrail'e uçmasına getirdiği yasağı kaldırdığını duyurdu.

 

HABERE YORUM KAT