1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Hamas, Avrupa Birliği'nin Kararından Memnun
Hamas, Avrupa Birliği'nin Kararından Memnun

Hamas, Avrupa Birliği'nin Kararından Memnun

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Avrupa Birliği'nin Yahudi yerleşkelerinde üretilen ürünlerin farklı bir etiketle etiketlenmesi kararını memnuniyetle karşıladıklarını ifade ederek, kararın doğru yönde atılmış bir adım olduğunu söyledi.

A+A-

Hamas Hareketi sözcüsü Sami Ebu Zuhri, bugün (12 Kasım Perşembe) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi'ne ulaşan bildiride, kararın sadece belirli ürünleri değil Yahudi yerleşkelerinde üretilen tüm ürünleri kapsaması çağrısı yapıldı.

Bildiride ayrıca, sadece Yahudi yerleşkelerinde değil işgal rejiminin tümünde üretilen ürünlerin boykot edilmesi ve işgal rejimine yaptırımlar uygulanması gerektiği ifade edildi.

Avrupa Birliği dün Batı Yaka, Kudüs ve Golan'daki Yahudi yerleşkelerinde üretilen ürünlerin "İsrail Yerleşkeleri" adıyla farklı bir etiketle etiketlenmeleri uygulamasının resmi olarak başladığını açıkladı.

İşgal yönetimi, Yahudi yerleşkelerinde üretilen ürünlerin boykot edilmesini kolaylaştıracak bu kararı şiddetle eleştirerek, kararın İsrail ve Yahudi düşmanı olduğunu ve terörün ödüllendirildiğini iddia etti.

FİEM

HABERE YORUM KAT