1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Hamas: Ateşteş Bir Komite Tarafından Takip Edilsin
Hamas: Ateşteş Bir Komite Tarafından Takip Edilsin

Hamas: Ateşteş Bir Komite Tarafından Takip Edilsin

Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı İsmail Heniyye, İsrail'le imzalanan ateşkes anlaşmasının takibi için bir komite kurulması çağrısında bulundu.

08 Eylül 2014 Pazartesi 01:01A+A-

Yeni öğretim yılının açılışı münasebetiyle "Lisansüstü Çalışmalar için Yönetim ve Politika Akademisi" tarafından düzenlenen programa katılan Heniyye, Mısır arabuluculuğunda imzalanan ateşkes anlaşmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Heniyye, tüm direniş grupları ve ulusal uzlaşı hükümetinden oluşacak ve İsrail'le imzalanan ateşkes anlaşmasının maddelerinin uygulanıp uygulanmadığını takip edecek ulusal bir komitenin kurulması çağrısında bulundu.

İsrail'in Gazze saldırısında birkaç saatte sonuca ulaşacağını düşündüğünü belirten Heniyye, "Başta İzzeddin el-Kassam Tugayları olmak üzere direniş grupları sayesinde bu gerçekleşmedi. İsrail, Gazze ve direniş grupları üzerine çullanacağı uygun bir ortam olduğunu düşünüyordu ancak direniş herkesi şaşırttı" dedi.

Direniş gruplarına silah bıraktırmayı hedefleyen hiçbir projenin kabul edilebilir olmadığını söylen Heniyye, Ulusal Uzlaşı Hükümeti'ne, Gazze'nin yeniden imarı için vakit kaybetmeden harekete geçilme çağrısı yaptı.

HABERE YORUM KAT