Hamas, Ateşkesin Süresinin Uzatıldığı Haberlerini Yalanladı

07.08.2014 18:02
Hamas, Ateşkesin Süresinin Uzatıldığı Haberlerini Yalanladı
İslami Direniş Hareketi (Hamas), Cuma sabahı saat 08:00'de sona eren ateşkesin uzatıldığı yönündeki haberleri yalanladı.

Hamas sözcüsü Sami Ebu Zuhri, bu sabah (7 Ağustos Perşembe) erken saatlerde konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan bildiride ateşkesin 72 saat daha uzatılmasının gündemde dahi olmadığı ve ateşkesin uzatıldığı haberlerinin tamamen asılsız olduğunu söyledi.

Siyonist kaynaklar dün akşam üç günlük yeni bir ateşkesin sağlandığını iddia ederken Gazze'deki Filistin direnişi ise talepleri yerine getirilinceye kadar savaşı sürdürmeye hazır olduğunu açıklamıştı.

Kahire'de toplanan Filistinli grupların temsilcileri işgal rejimiyle yapılacak dolaylı ateşkes görüşmeleri için ortak taleplerini içerek bir liste sunmuştu.

Bu arada gözlemciler, İsrail'in ne pahasına olursa olsun ateşkes istediğini belirterek, savaş için göreve çağrılan 80 bin ihtiyat askerinden 30 bininin terhis edildiğine ve işgal topraklarının güneyindeki belediyelerin başkanlarının işgalcilerden sığınaklardan çıkarak evlerine dönmelerini istediklerine dikkat çekti.

Gözlemciler, bu adımların işgal yönetiminin ne pahasına olursa olsun ateşkes istediğinin göstergesi olduğunu söyledi.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim