1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Hamas Aksa'daki Olaylar Nedeniyle Kriz Masası Kurdu
Hamas Aksa'daki Olaylar Nedeniyle Kriz Masası Kurdu

Hamas Aksa'daki Olaylar Nedeniyle Kriz Masası Kurdu

Hamas'ın Mescid-i Aksa'da yaşanan olaylar nedeniyle yoğun diplomasi trafiği yürüttüğü ve kriz masası kurduğu bildirildi.

A+A-

İsminin açıklanmasını istemeyen üst düzey Hamas yetkilisi: "İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarının devam etmesi hâlinde sahada gerginlik tırmanır. Filistin direniş örgütleri, konu özellikle de Mescid-i Aksa olduğunda ne tavır alacağını çok iyi bilir." dedi.

Yetkili, Hamas'ın, Katar Emiri Temim Bin Hamad Al Sani, Suudi Arabistan, kuzeybatı Afrika ülkeleri, Malezya, Ürdün, diğer Arap ülkelerinden yetkililerle ve bunlara ek olarak, birçok heyetle görüşerek, “İsrail'in çılgınlığı”nın bir an önce durdurulmasını istediğini kaydetti.

Türkiye'nin seçimler ve kendi iç işleriyle meşgul olduğu bir dönemde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hızlı bir şekilde İsrail'in uygulamalarını durdurması yönünde çaba sarf ettiğini ifade eden yetkili: "Hamas, yöneticilerinden oluşan bir kriz masası kurdu. Hareket olarak İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Aksa'daki mevcut işgali oldubittiye getirerek kabul ettirmeyi hedeflediğini düşünüyoruz." diye konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT