Hamas: Abbas Halkın Geleceğiyle Oynamayı Bıraksın

31.12.2014 16:45
Hamas: Abbas Halkın Geleceğiyle Oynamayı Bıraksın
Abbas'ın istekleri doğrultusunda BMGK'ne sunulan ve dün gece oylanan karar tasarısı kabul edilmedi.

Özerk yönetim başkanı Mahmud Abbas'ın yönlendirmeleriyle ve istekleri doğrultusunda BM Güvenlik Konseyi'ne sunulan sözde çözüm tasarısı girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının aslında masabaşı yöntemlerin kesin bir yenilgisi olduğunu dile getiren Hamas, özerk yönetimden de halkın ulusal geleceğiyle oynama işinden artık vazgeçmesini istedi.

Hamas'ın açıklamasında özerk yönetimin aslında halkın meşru haklarından karşılıksız bir şekilde büyük tavizler verme uygulamasını tehlikeli bir uçurumun kenarına kadar getirdiğine dikkat çekilerek halkın kendisinin onayını almadan onun açısından hayati önem arz eden konularda keyfi kararlar verme işlerine artık son vermesi gerektiği hatırlatıldı.

Hamas'ın resmî sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri bugün (31 Aralık Çarşamba) yaptığı açıklamada; "Özerk yönetimden aynı zamanda başta işgal rejimiyle güvenlik işbirliğine son vermek olmak üzere siyonist işgalciye yönelttiği tehditlerini yerine getirme konusunda da sözünde durmasını bekliyoruz" ifadesini kullandı.

Ürdün'ün gözetiminde ancak özerk yönetim başkanı Abbas'ın istekleri doğrultusunda BM Güvenlik Konseyi'ne sunulan ve dün gece oylaması yapılan karar tasarısı kabul edilmemişti. Karar tasarısında işgal rejiminin 1967'de işgal ettiği topraklardan 2017 sonuna kadar çekilmesi ve bu bölgede bağımsız Filistin devleti kurulmasına imkân tanınması isteniyordu.

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim