Hamaney’in Temsilcisinden Akıllara Zarar Açıklama

03.05.2013 16:44
Hamaney’in Temsilcisinden Akıllara Zarar Açıklama
Hamaney’in Suriye Temsilcisi Mucteba Hüseyni: “Suriye aleyhine başlatılan savaş İslam'a açılan savaştır.”

Halk seçimlere özgürce katılabilirse çoğunluk Beşşar Esed'i seçecekmiş. Öyleyse neden özgürce seçimler yapılmıyor?!

İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in Suriye Temsilcisi Ayetullah Seyyid Mucteba Hüseyni, "Suriye aleyhine başlatılan savaş rejime yönelik değil, pak ve aydınlık İslam anlayışına açılan savaştır" açıklamasında bulundu. 

"Suriye'yi desteklemek sadece bir hükümeti veya devleti desteklemek değil, aynı zamanda zalim güçlere karşı durmaktır" ifadelerini kullanan Hüseyni, "Ülkede siyasi ve askeri güvenlik tam manasıyla tesis edilir ve halk seçimlere özgürce katılabilirse çoğunluk Beşşar Esed'i seçecektir" iddiasında bulundu.

Suriye’deki Savaş Rejime Değil, İslam’a Karşıymış!

İran'ın resmi haber ajansı IRNA'da yer alan haberde, "Suriye aleyhine başlatılan savaş rejime yönelik değil, pak ve aydınlık İslam anlayışına açılan savaştır" diyen Hüseyni, Suriye'nin her zaman İran ile birlikte zalimlere karşı direniş ekseninde yer aldığını, bu nedenle Suriye'yi desteklemenin aslında direnişi desteklemek anlamına geldiğini savundu.

Bu açıklamalar dolayısıyla Esed rejiminin pak ve aydınlık İslam’ı temsil ettiği anlamına geliyor!!!

Müslümanların özlerine dönmesi ve özgüven kazanması karşısında zorba güçlerin dehşete kapıldığını ileri süren Hüseyni, "Bu özgüvenin kaynağı İran'dır. Düşmanlar, Müslümanlar arasında siyasi ve mezhebi ayrılıklar yaratmak için birçok yatırım yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bu şekilde, İran'ı zor durumda bırakmaya çalışıyorlar." görüşünü dile getirdi.

 

 • Yorumlar 18
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim