Hamaney'in Esed ve Rusya Safında Küfürle(!) Savaşı

24.02.2016 23:59
Hamaney'in Esed ve Rusya Safında Küfürle(!) Savaşı
400 bin mazlumun katili Esed katliam ortağı İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in, Suriye’deki çatışmaları, "İslamın küfürle savaşı" olarak nitelendirdiği bildirildi.

İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in, İran-Irak savaşının bitmesiyle kapanan "şehadet kapısı"nın Suriye’de yeniden açıldığını söylediği ve İran’ın direnişçilere karşı Rusya ile birlikte Esed rejimi yanında yer aldığı Suriye’deki çatışmaları, "İslamın küfürle savaşı" olarak nitelendirdiği bildirildi.

Fars Haber Ajansına göre, Suriye'de direnişçilerle gerçekleştirilen çatışmada öldürülen 46 İran askerini anma töreninde konuşan Anayasayı Koruyucular Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Cenneti, İran'ın dini lideri Hamaney'in, "İranlı gençlerin İran-Irak savaşı zamanında olduğu gibi İslam'ın küfürle savaştığı Suriye cephesine gitmek için ısrarla izin istediklerini" söylediğini nakletti.

Ziyaretlerinden birinde Hamaney'in, (İran-Irak savaşını sonlandıran) barış kararnamesinden üzüntüyle söz ettiğini ve 'Şehadetin kapısı kapandı. Fakat şimdi tekrar açıldı. Bu gençler kutsal savunma (İran-Irak savaşı) zamanındaki aşk ve şevkle, İslam'ın küfürle savaştığı Suriye cephesine gitmek için ısrarla izin istiyorlar' dediğini aktaran Cenneti, "Dini liderin özel bir sohbet ortamında söylediği bu sözü açıktan konuşmamamız gerektiğini düşünüyordum. Fakat daha sonra kendisi bir konuşmasında, 'Eğer gençler Suriye'ye gidip savaşmazlar ise düşman Kermanşah ve sınır bölgelerimize, bize saldıracaktı' şeklinde açıklama yaptı" diye konuştu.

Etiketler: , , ,
 • Yorumlar 6
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim