1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. İRAN

  4. Hamaney’den ABD ve İsrail’e Sert Uyarı
Hamaney’den ABD ve İsrail’e Sert Uyarı

Hamaney’den ABD ve İsrail’e Sert Uyarı

Ayetullah Hamaney, “Düşmanlarımız, özellikle Siyonist rejim (İsrail), ABD ve ortakları bizi bir biçimde tehdit eder ve nükleer tesislerimize saldırırsa cevabı demir tokatlarla, yumrukla ağır olacaktır" dedi.

11 Kasım 2011 Cuma 01:02A+A-

Ayetullah Ali Hamaney, ülkesinin nükleer tesislerine saldırı düzenlenmesi durumunda cevabının ağır olacağını, ABD ile İsrail'e bildirdi. Hamaney, "Düşmanlarımız, özellikle Siyonist rejim (İsrail), ABD ve ortakları bizi bir biçimde tehdit eder ve saldırırsa cevabı demir tokatlarla, yumrukla ağır olacaktır" dedi.

Hamaney, Devrim Muhafızları ve ordunun ülkeyi savunmada en kesin cevap vermeye her zaman hazır olduğunu bildirdi. İran, nükleer tesislerinde araştırmaların elektrik üretimine bağlı olduğunu, ABD ve yandaş ülkelerle Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu'nun kuşkulandığı gibi atom bombası imal planı taşımadığını ileri sürüyor.

Larijani: Nükleer Enerji Konusu, İran’ın Haysiyet Meselesidir

Öte yandan İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Larijani, nükleer enerji meselesinin İran milletinin haysiyet meselesi olduğunu, bu sebeple İran’ın bu meseleden el çekmeyeceğinin bilinmesi gerektiğini söyledi. Semnan-Mehdişehr ilçesinde 183 şehidi anma toplantısında konuşan Larijani, nükleer enerji meselesinin İran milletinde bir sağlamlık meydana getirdiğini belirterek, düşmanların İran milletinin nükleer teknolojiye sahip olduğunda konumunun değişeceğini farkettilerini ve İran ile zorbalık ve tehdit lisanı ile konuşamayacaklarından büyük tehdide giriştiklerini söyledi. Nükleer konunun İslam İnkılabı Rehberi Makamı tarafından doğrudan ve sürekli olarak bütün devletlerde takip edildiğini belirten Larijani, nükleer meselenin, diğer teknolojilerin dışında, İran milletinin seviyesini yukarılara taşıyacak bir teknolojiyi kapsadığını vurguladı. (Yeni Akit) 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum