"Hamaney İle Peygamberler Aynıdırlar!"

28.05.2015 23:40
"Hamaney İle Peygamberler Aynıdırlar!"
İran dini lideri Hamaney'in temsilcisi Ali Saidi'den şok sözler. Saidi "Hamaney ile peygamber ve imamlar aynıdırlar ve İran’ın başarılarının %99.5’ı Hamaney’den kaynaklanıyor" dedi.

İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hameney’in Devrim Muhafızlar Ordusundaki temsilcisi Şii din adamı Ali Saidi, Hamaney hakkında sapkın açıklamalarda bulundu. 

İran'ın Tasnim haber ajansında yer alan bir haberde, Hamaney'in temsilcisi Ali Saidi , İran'ın dini lideri olan Hamaney ile peygamber ve imamların aynı olduğunu savunan bir açıklamada bulundu. İran’ın başarılarının %99.5’ı Hamaney’den kaynaklandığı ve ilahi dini liderimiz olan Hamaney'in çerçevesinde hareket etmek insanlık başarısının en büyük sırrıdır dedi.

Saidi açıklamasının devamında ise  “Allah’ın beşeriyet için iki önemli sınavı var: ilki İlahi vilayetin korunmasıdır. Bu vaat edilen ilk sınavdır ve İlahi dini liderimizin (Hamaney) çerçevesinde hareket etmek insanlığın başarısının en önemli sırrıdır” dedi.

 “Din ve Şeriat adında bir reçetenin gönderilmesini” Allah’ın ikinci sınavı olarak belirledi ve “İnsanoğlu vacipler, haramlar, müstehaplar, mekruh ve mubahlar olarak belirlenen Allah’ın kırmızı çizgilerini riayet etmelidir ” dedi.

Böylece İran’ın dini liderinin temsilcisi, Ayetullah Hamaney’in çizgisinde olup olmamayı Allah’ın ilk sınavı olarak belirtti.

Saidi, Nuh (a.s) ve Musa (a.s) kavimlerinin bu sınavda başarısız olduğunu belirledi ve “Üçüncü devrim peygamberimizin zamanında gerçekleşti ve maalesef eski yanlışların tekrarlanmasıyla bozuntuya uğradı” dedi.

Saidi “dördüncü tevhidi devrim olan İran İslami Devrimi’ndeki liderin yetkileri, hücciyet ve risaleti açısından peygamberler ve imamlardan hiçbir farkı yoktur!” dedi.

Saidi, Yemendeki Husilerin stratejik öneme sahip Babul Mendip Boğazını kontrol ettiğini öne sürdü ve bu olayı Allah’ın mucizesi olarak nitelendirdi.

İran’ın dini liderinin diğer temsilcisi Seyit Muhammed Saidi de bundan birkaç yıl önce, bir konuşmasında Şii dini lider “Ali Hamaney doğarken Ya Ali demiş” diye konuşma yapmıştı ve bu video büyük ses getirmişti!

İran’ın dini lider Ali Hamaney’nin Kum Kentindeki temsilcisi ve Kum’da Şiilerce kutsal sayılan Fatma Masume mezarının türbedarı ve Kum Kenti’nin Cuma İmamı “Seyit Muhammed Saidi”, Hamaneyi’nin doğum anında konuştuğunu “Ya Ali” dediğini onun üvey kızkardeşinin dilinden anlatıyor!

Kaynak: Islahhaber

 • Yorumlar 18
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim