1. HABERLER

  2. HABER

  3. Hama'da Neler Yaşandı?
Hamada Neler Yaşandı?

Hama'da Neler Yaşandı?

Suriye'nin Hama kentinde dün yapılan protestolarda en az 135 kişi hayatını kaybetti. Bugünde Suriye'nin değişik şehirlerinde protesto haberleri geldi.

A+A-

Ahmet YILMAZ / Suriye

Hama'da katliam'ın başlangıcı
Cısır Şaqud'da 10 Ölü

Suriye askerleri İdlib'e bağlı Cuma günü Cısır Şaqur'da yaptığı katliamdan sonra bugünde bölgede askeri operasyonlar düzenliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iletişimi kesildikten sonra şehre giren askerlerin evlere gelişi güzel ateş açması sonucu şu ana kadar 10 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Katliamların çok daha vahim olduğunu ifade eden bölge halkı; internet ve telefonun kesildiği için haberlerin Türkiye hatlarının çektiği belli noktalarda internet ile gönderilebildiklerini ancak bu imkana bir çok insanın sahip olamadığını bu sebeple ölü sayısının çok daha fazla olabileceğini ifade ediyor.

Halep'de 10 kişi öldürüldü

Halep'te 10 kişinin dünkü olaylarda hayatını kaybettiği haberleri geldi. El Cezire'ye konuşan aktivist kendilerine şu ana kadar 3 kişinin isiminin geldiğini kaydetti.

Rukneddin'de Silah Sesleri

Başkent Şam'daki Rukneddin mahallesinde Cuma namazı sonrası eylem yapan Suriyelilere Suriye polisi müdahale etti. Cami-i Kurdan'da başlayan eylem Kasiyon dağındandanButi cami yakınlarına kadar devam etti. Buti camisi yakınlarında göstericilere müdahale eden güvenlik güçleri halka ateş açtı. Olayda ölen ve yaralanın olmadığı bildirildi.

Başkent Şam'da ayrıca Mazamiye'de, Berze'de, Dariya'da, Kabun'da, Duma'da ve daha bir çok bölgede onbinlerce kişi eylem yaptı. Duma'da göstericilerin üzerine otobüsleri süren güvenlik güçleri 200 kişiyi de gözaltına aldı.
Ayrıca Suriye yönetimi Cuma günü başkent Şam'da 24 saat bütün internetleri kapattı.

Rukneddin'deki eylemin başlangıcı
HABERE YORUM KAT

1 Yorum